Konsol savaşları başladı

Oyun tutkunları bugünlerde yeni jenerasyon oyun konsollarını beklemekle geçiriyor.

Konsol savaşları başladı
20 Kasım 2012 Salı 10:57 tarihinde eklendi, 1.092 kez okundu.

Playstation ve Xbox arasındaki rekabet yeni jenerasyon serilerde de tam gaz devam edecek gibi gözüküyor. 

 
Her ne kadar Playstation ve Xbox’ın yakın gelecekte yeni jenerasyon serileri beklenmese de 2013 yılı başlarında yeni oyun konsollarını görecek gibiyiz.

Bu günlerde çıkan dedikodularda bunu kanıtlar nitelikte. Son gelen haberlere göre Xbox’ın yeni jenerasyonu Kinect 2.0 ve Blu-ray disk desteği sunacak. Xbox’ın Kinect 2.0 desteği sunacağı bilinen bir gerçekti fakat Blu-ray konusundaki şüpheler devam ediyordu. HD-DVD’nin beklenen başarıyı yakalayamaması Microsoft’u da Blu-ray disklere yönlendirmiş gibi gözüküyor. 
 
Ayrıca yeni Xbox (muhtemelen adı Xbox 720 olacak) yönlendirilebilecek, ses, TV giriş ve çıkışlarını da destekleyecek.

Bu sayede Xbox üzerine kullanıcılar yenilikçi aksesuarlar bağlayabilecekler. Tabii ki bu çıkışlar arttırılmış gerçeklik uygulamaları içinde kullanılabilecek ve gözlük gibi cihazlar bu çıkışlar üzerinden bağlanabilecek.

Biz şimdilik dedikodularla avunup duruyoruz, çünkü Microsoft resmi olarak yeni Xbox’la ilgili bir açıklama yapmış değil. Tabii ki Sony’de konsol konusunda çalışmalarını sürdürüyor. 2013 yılı konsol savaşlarının hareketleneceği yıl olarak tarihe geçecek gibi gözüküyor.
 
mynet