Korkunç iddia ! Türkiye'ye saldıracaklar

Hamaney’e bağlı Kudüs Gücü bünyesindeki ‘Birim 400’ askerlerinin Türkiye’deki ABD ve İsrail’e ait binalara saldırmak ve PKK terör örgütünü desteklemek amacıyla harekete geçtiği haberlerinin Devrim Muhafızları'ndan bir kaynakça doğrulandığı iddia edildi.

Korkunç iddia ! Türkiyeye saldıracaklar
07 Eylül 2012 Cuma 14:26 tarihinde eklendi.

 

Kendisini “Amerika’nın bağımsız haber ağı” olarak nitelendiren WMD sitesinde yer alan iddianın sahibi, geçmişte CIA için çalıştığını ve İran Devrim Muhafızları’na sızarak ajanlık yaptığını açıklayarak dikkatleri üzerine çeken Rıza Kahlili takma isimli kişi.
 
Kahlili’nin iddiasına göre, Devrim Muhafızları’ndan bir kaynak, İranlı ajanların Türkiye’deki varlığını teyit etti. Bunun İran’ın Türkiye’nin Suriyeli isyancılara verdiği desteği kesmesini sağlama planının bir parçası olduğu öne sürüldü.
 
Kudüs Gücü ajanlarının, Suriye ya da İran’a karşı bir savaş başlaması durumunda Batı ülkelerine yönelik saldırılar düzenleyeceği aynı zamanda Türkiye’de karışıklık çıkararak “Suriye’nin içişlerine karışma” mesajı vereceği belirtildi.
 
'SALDIRI EMRİ' İDDİASI
 
Geçtiğimiz günlerde Daily Telegraph gazetesi de Hamaney’in Batı’nın Suriye lideri Beşar Esad’ı devirme girişimlerine misilleme olarak, Devrim Muhafızları’na, Suriyeli muhalifleri destekleyen ülkelere saldırı emri verdiğini öne sürmüştü.
 
Hamaney’in, İran’ın başkenti Tahran’da düzenlenen Ulusal Güvenlik Konseyi toplantısında Devrim Muhafızları’nın uluslararası operasyonlardan sorumlu Kudüs Gücü’ne Suriye karşıtı koalisyona karşı harekete geçme emri verdiği iddia edilmişti.
 
Hatta Ağustos ayında Gaziantep şehrinde meydana gelen terör saldırısının İran’la bağlantılı olduğu tartışmaları da yaşanmıştı.
 
HAMANEY'DEN VUR EMRİ
 
İran’ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney’in, Batı’nın Suriye lideri Beşar Esad’ı devirme girişimlerine misilleme olarak, Devrim Muhafızları’na, Suriyeli muhalifleri destekleyen ülkelere saldırı emri verdiği iddia edildi.
 
AJANLARIN GÖRÜNTÜLERİ YAYINLANMIŞTI
 
Hafta başında da Iğdır’da İran istihbarat örgütü SAVAMA’ya yönelik düzenlenen ve dokuz kişinin gözaltına alındığı operasyonda yedi kişi, “casusluk” iddiasıyla tutuklanmıştı.