Kuka Tesbih Kullanımı Hakkında

Diğer modellerden ayrılan yapısıyla öne çıkan kuka tesbih, kuka isimli ağacın meyvesinden boncukları elde edilmektedir.

Kuka Tesbih Kullanımı Hakkında
25 Kasım 2020 Çarşamba 09:41 tarihinde eklendi.

Diğer modellerden ayrılan yapısıyla öne çıkan kuka tesbih, kuka isimli ağacın meyvesinden boncukları elde edilmektedir. Ağacın gövde ya da parçaları değil meyve kullanılır. Oldukça özel bir ürün olarak farklı model seçenekleri bulunmaktadır. İlgili olan kişilere verilebilecek çok güzel ve özel bir hediye olarak da değerlendirilebilir. Bu ürünün tarihteki yerine bakıldığında Osmanlı döneminde çok kullanıldığı söylenir. Hekimlerin ilgi gösterdiği bir ürün olmuştur.
 

Kuka Tesbih Faydaları Nelerdir?
 

Kuka tesbihlerin vücuda ve ruha da pek çok faydası olduğu söylenmektedir. Anti bakteriyel özellikte olması nedeniyle bakteri ve mikropları öldürmektedir. Ayrıca insanı rahatlatan ve sakinleştiren bir yapıdadır. En önemli faydası arasında ise stres atma vardır. Diğer modellere oranla stresi daha çok azalttığı bilinir. Özellikle ellerde oluşan terlemeyi de azalttığı görülür.
 

Ülkemizde iklim müsait olmadığı için kuka tesbih için gereken ağaç yetişmemektedir. Sert bir meyvesi olması dolayısıyla bu ürün için kullanılması uygun görülmüştür. Hafif ve kaygan yapısı da oldukça elveriş yapar. Mikropları kırdığına inanılan bu ürün kullanıldıkça kararma yapar. Bu da kullanıcıların ilgisini çekmektedir. Farklı hediye arayışında olanlar için en iyi ürünlere https://www.ventinosilver.com/kuka-tesbihlersayfasından ulaşabilirsiniz.