Kurtulmuş muhalefete yüklendi!

HAS Parti lideri Kurtulmuş, bu kez muhalefete yüklendi.

Kurtulmuş muhalefete yüklendi!
11 Şubat 2011 Cuma 19:51 tarihinde eklendi.

 

Has Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, "Allah herkese CHP gibi bir muhalefet nasip etsin" dedi.
 
Programı kapsamında Manisa'ya gelen Kurtulmuş, önce esnaf ziyaretinde bulundu.
 
Kurtulmuş, ziyaretlerde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin HAS Parti'ye ihtiyaç duyduğunu belirterek, seçimlere kimsenin güdümünde olmadan tek başına gireceklerini söyledi.
 
Partiye halkın teveccühünün çok fazla olduğunu ifade eden Kurtulmuş, şöyle konuştu:
 
"Bizden beklentileri asla boşa çıkarmayacağız. Kadromuzu oluştururken herkesi HAS Parti'ye davet ettik. İllerde de halkın kendi istediği kadroları göreve getirdik. 8 yıldır kol kola bu ülke insanını bıktıran AK Parti ve CHP'den halkımızı HAS Parti kurtaracak. 8 yıldır bu ülkede at oynatmaya çalışıyorlar. Birinin 'oynak' dediğine diğeri 'kaynak' diyor. Biri Recep Bey derse diğeri Kemal Bey diyor. Parkta böyle konuşan iki çocuk görseniz tutar kulaklarını çeker oturtursunuz. İşte bunların da artık oturma zamanı geldi. Ben 8 yıldır AK Parti ile CHP'nin hangi meseleyi müzakere ederek çözdüklerini merak ediyorum. Bu Hacivat ile Karagöz oyunu Haziran ayında bitecek."
 
Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Kurtulmuş, genel seçimlerde AK Parti'nin yüzde 58, CHP'nin ise yüzde 40 oy hedeflediğinin hatırlatılması üzerine "Hayal görüyorlar. Aç tavuk kendisini mısır ambarında görürmüş. Ama şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki Allah herkese CHP gibi bir muhalefet nasip etsin" dedi.
 
"KENAN EVREN SİYASETİ"
 
AK Parti'nin referandum sonuçlarına göre genel seçim hesabı yaptığını anlatan Kurtulmuş, "Biz de o dönemde referandumda 'Yetmez ama evet' demiştik. AK Parti referandum sonuçlarına göre hesap yapıyor ve sınıfta kalacak. 12 Eylül öncesi 'darbecilerle hesaplaşacağız' diyerek oy isteyenler bugün Kenan Evren siyaseti yaparak 'Türkiye'de iki partili sistem olsun' diyor. AK Parti önce halkın referandumda kendisine verdiği yüzde 58'lik ödevi yerine getirsin. 'Burhan Hocam sen bir anayasa yap' demekle Türk anayasası belirlenmez" dedi.
 
CHP'li Süheyl Batum'un "kâğıttan kaplan" sözleriyle ilgili değerlendirmesinin sorulması üzerine ise Kurtulmuş, şöyle konuştu:
 
"CHP'yi anlayamıyorum. Adeta askeri yönetim ister gibi tavırlar sergiliyor. Siyaset siyasetçilerin işidir. TSK vatanın bölünmez bütünlüğünü korumakla görevli bir kurumdur ve kimseye bağlı değildir. Bizzat halkın içinden görevli kişilerin oluşturduğu bu kurumun dikkati iç meselelere çekilmek isteniyor. Batum'un açıklamaları son derece zararlıdır.
 
Ellerinden gelse askeri ülke yönetimine getirecekler. Bu hem siyaseten hem de demokratik açıdan yanlıştır. Türkiye'de ihtilaller devri çoktan kapanmıştır. Zaten öyle bir durum da olsa tankların önüne ilk geçecek olan parti HAS Parti'dir."