Kutalmış Türkeş’in ilk fotoğrafı

AK Parti'den aday olan Alparslan Türkeş'in küçük oğlu Kutalmış Türkeş fotoğraf vermeyi sevmediği için günlerdir gazetelerde tek kare fotoğrafı bile çıkmadı

14 Nisan 2011 Perşembe 09:33 tarihinde eklendi, 2.269 kez okundu.

 


 
AK Parti'den milletvekili adayı olan Alparslan Türkeş'in küçük oğlu Kutalmış Türkeş 33 yaşında bir ekonomist. Kutalmış Türkeş fotoğraf çektirmekten hoşlanmadığı için günlerdir gazetelerde tek kare fotoğrafı bile çıkmadı.
 
Türkiye günlerdir merhum Alparslan Türkeş'in iki oğlunun iki ayrı partiden milletvekili adayı olmasını konuşuyor. Alparslan Türkeş'in ilk eşi Muzaffer Türkeş'ten olan oğlu Tuğrul Türkeş bir defa daha MHP'den aday. Türkeş'in ikinci eşi Seval Türkeş'ten doğan diğer oğlu ise AK Parti'nin listesinde. Ahmet Kutalmış Türkeş,İstanbul2'nci Bölge 7'nci sıradan yarışa giriyor.
 
KESİN GÖZÜYLE BAKILIYOR
Listedeki yeri itibariyle milletvekili seçilmesine kesin gözüyle bakılan Ahmet Kutalmış Türkeş, abisi Tuğrul Türkeş'in aksine kamuoyunda hiç tanınmıyor. Ekonomist olan 33 yaşındaki Ahmet Kutalmış Türkeş fotoğraf çektirmekten pek hoşlanmıyor, yine abisinin aksine hiç ortalıkta görünmüyor. Bu yüzden günlerdir gazetelerde tek kare fotoğrafı bile çıkmadı.
 
MHP'DEKİ AĞABEYDEN İLK YORUM
12 Haziranda çok büyük bir aksilik olmazsa ağabey-kardeş farklı partilerden de olsa Meclis'te bir araya gelecek. Tuğrul Türkeş, kardeşinin AK Parti'den aday olmasını "Bilgi birikimi ve gayretiyle Türk siyasetine katkı sağlayacaktır. Alparslan Türkeş'in yetiştirdiği bir insandır. Aktif siyasete girmek için iyi bir yaştadır. Meclis için kazançtır' sözleriyle değerlendirdi.