Kuyuya düşen kediyi AKUT kurtardı

Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde, 14 metrelik bahçe kuyusuna düşen kedi, AKUT ekibinin bir saatlik çalışması sonucu kurtarıldı. Veterinere götürülen kedi gözlem altına alındı.

23 Ocak 2014 Perşembe 22:13 tarihinde eklendi.
 
Bodrum'un Gümüşlük beldesindeki bir mandalina bahçesindeki 4 metre çapında 14 metre derinliğindeki kuyudan sesler geldiğini duyan vatandaşlar durumu belediye ve AKUT ekibine bildirdi. Kuyuya bakan vatandaşlar içinde bir kedinin olduğunu gördü.

Bu sırada belediye zabıta ekipleri ve sekiz kişilik AKUT ekibi kediyi çıkartmak için çalışma başlattı. Hayvanseverlerinde izlediği çalışmada kuyuya inen AKUT üyesi, kediyi ağlı kepçe ile kurtararak kuyunun dışına çıkardı. Kuyudan çıktıktan sonra uzun süre kendine gelemeyen kedi, Turgutreis Veteriner Kliniğine götürüldü. Veterinerde tedavi edilen kedinin uzun süre soğuk suda kalmasından ötürü şoka girdiği, 2 gün klinikte gözlem altında tutulduktan sonra salıverileceği belirtildi. Veterinerde tüyleri kurutma makinesi ile kurutulan kedinin sahipsiz olduğu ve çevredeki vatandaşlar tarafından beslendiği ve adının 'Limon' olduğu öğrenildi.

DHA