Liposuction Nedir?

Bir zayıflama yöntemi olmayan Liposuction, belirli bölgelerde bölgesel incelmeye gereksinim duyanlar için uygulanmaktadır. Halk arasında yağ aldırma olarak bilinen Liposuction (liposakşın); karın, kalça, basen ve bel gibi bölgelerde uygulanabilmekte, küçük bir kesi içerisinden vakumlama yapılarak incelme gerçekleştirilmektedir. Peki, Liposuction nedir? Şimdi size bu uygulamanın pek çok detayından söz edeceğiz

Liposuction Nedir?
21 Temmuz 2022 Perşembe 07:34 tarihinde eklendi.

Bir zayıflama yöntemi olmayan Liposuction, belirli bölgelerde bölgesel incelmeye gereksinim duyanlar için uygulanmaktadır. Halk arasında yağ aldırma olarak bilinen Liposuction (liposakşın); karın, kalça, basen ve bel gibi bölgelerde uygulanabilmekte, küçük bir kesi içerisinden vakumlama yapılarak incelme gerçekleştirilmektedir. Peki, Liposuction nedir? Şimdi size bu uygulamanın pek çok detayından söz edeceğiz.

Liposuction Ne Demek?

Obezite ya da kilo problemleri ile karşı karşıya olmayan ancak bölgesel olarak zayıflamak isteyen kişilerin, küçük kesiler üzerinden gerçekleştirilen vakumlama işlemi ile bölgesel olarak incelmesi ve vücudunun şekillendirilmesi, Liposuction olarak adlandırılmaktadır. Yağ hücrelerinde biriken yağlardan ziyade yağ hücrelerinin sayısının azaltılması ve vakumlama ile gerçekleştirilmesi, Liposuction uygulamasının ön planda olmasını da sağlamaktadır.

Liposuction Nasıl Yapılır?

Kişinin cilt tipi, yağlanma oranı ve yöntemin etkinliği gibi faktörler göz önünde bulundurularak, Liposuction uygulamaları farklılaşmaktadır. Bu nedenle Islak Teknik Liposuction, Vazer Liposuction ve Lazer Liposuction olmak üzere üç farklı yöntem kullanılabilmektedir. Prensipte ilerleme aşağıdaki gibidir:

● Bölgeye 2 ila 6 mm uzunluğunda kesikler atılır.
● Atılan kesikler üzerinden vakum cihazı ile yağ hücrelerinin çekilmesi sağlanır.
● Vakum cihazı ile gerçekleştirilen işlem, cilt istenilen düzeye uygun hale gelene kadar devam eder.

Liposuction uygulamasının temel süreci yukarıdaki gibidir. Çok başarılı sonuçların elde edilmesine fayda sağlayan bir uygulama olduğu için, günümüzde sıklıkla tercih ediliyor ve sonuçları da tercih edenleri memnun ediyor.

Liposuction Fiyatları 2022: Flora Klinik

Deneyimli estetisyen ekibi ve teknolojik gelişmeleri kliniğe en etkin şekilde entegre etmesi ile dikkat çeken Flora Klinik, Liposuction uygulamasında da bir numaralı tercih konumunda. Bunun ötesinde Liposuction fiyatları 2022 yılında farklılaştığı için, +90 212 215 57 87 numaralı telefondan ilgili detayları en kapsamlı şekilde öğrenebilirsiniz. Ancak fiyatların ne düzeyde olacağını net şekilde söylemek mümkün değil. Çünkü yağ oranı, cilt tipi ve gerçekleştirilen yönteme göre Liposuction fiyatları farklılaşmaktadır. Biz de bu içeriğimizde “Liposuction Nedir?” konusuna kapsamlı şekilde cevap vererek sizi bilgilendirmeye çalıştık. Siz de Flora Klinik ile iletişime geçerek hem fiyat düzeylerini öğrenebilir hem de süreç hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Meta Açıklaması Liposuction nedir? Liposuction nasıl yapılır? 2022 fiyatları ne kadar? Bunlar ve daha pek çok detayı içeriğimize tıklayarak öğrenebilirsiniz.