Lise öğrencisi kalp krizi geçirdi

İzmir'in Karabağlar ilçesinde, kalp krizi geçiren 17 yaşındaki lise öğrenci Medet İnegöl, hayatını kaybetti. Acılı baba İsmail İnegöl, oğlunun hiçbir sağlık probleminin olmadığını söyledi.

07 Şubat 2013 Perşembe 18:26 tarihinde eklendi.

 

Olay, sabah saat 09.00 sıralarında, Eski İzmir 3898/3 sokak 10 numarada meydana geldi. Karabağlar Atatürk Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi 12. sınıf öğrencisi Medet İnegöl (17), dershaneye gitmesi için ailesi tarafından yatağından kaldırıldı. Başının ağrıdığını ve biraz daha uyacağını söyleyen Medet İnegöl tekrar uyumaya başladı. Bir süre sonra odaya gelen aile, Medet İnegöl'ü baygın vaziyette buldu. İnegöl, kaldırıldığı Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde kalp krizi sonucu yaşamını yitirmiş olduğu belirlendi. Doktorların ilk müdahalesinde Medet İnegöl'ün doğuştan kalp damarlarının kalın olduğu bildirildi. 
 
Otopsi için Adli Tıp Kurumu'na gönderilen Medet İnegöl'ün başarılı bir öğrenci olduğu okulunda gitar kursuna devam ettiği müzik çalışmalarıyla da dikkat çektiği öğrenildi. İnegöl'ün ölüm haberi ailesi ve yakınlarını yasa boğdu. Evinde taziyeleri kabul eden baba İsmail İnegöl, oğlunun hiçbir sağlık probleminin olmadığını söyledi. Oğlunun akşam kendisine dershaneye gitmeyeceğini söyleyerek uyumaya gittiğini anlatan İsmail İnegöl, "Uyandırmamamı istedi. Annesinin isteği üzerine sabah 06.00 sıralarında odasına giderek uyandırmaya çalıştım. Kalkmayacağını söylemesi üzerine üzerini örtüp odasından çıktım." dedi. Daha sonra işe gittiğini saat 09.00 sıralarından eşinin kendisine Medet’e bir şeyler olduğunu söylemek için telefon ettiğini anlatan baba İnegöl, hastaneye gittiğinde oğlunun vefat ettiğini belirtti. 
 
Oğlunun çok başarılı bir öğrenci olduğunu ifade eden baba, sürekli teşekkür, takdir getiren oğlunun polis olmayı çok istediğini ve sınavlara hazırlandığını kaydetti.

CİHAN