Livaneli'nin "Gökyüzü Herkesindir" turnesi

Sanatçı Zülfü Livaneli, New York Gypsy All-Stars grubuyla çıktığı "Gökyüzü Herkesindir" Kuzey Amerika turnesinin ilk durağı New York'ta konser verdi.

Livanelinin Gökyüzü Herkesindir turnesi
21 Ocak 2012 Cumartesi 10:00 tarihinde eklendi.


    
New York Drom Club'da gerçekleşen konser öncesinde AA'ya açıklamada bulunan Livaneli, New York'ta üçüncü konserine çıkacak olmanın heyecanını taşıdığını söyledi.
    
Önceki konserlerinden edindiği izlenimlere dayanarak, kendisine ABD'de yaşayan Türklerin yanı sıra yabancıların da ilgi gösterdiğini ifade eden Livaneli, "Benim işim bu. 40 yıldır bestelediğim şarkıları, halkımızın malı olan şarkıları söylemek. Bu yüzden burada bulunuyorum" dedi.
    
Sanatçı Livaneli, New York'tan sonra 21 Ocak'ta Toronto'da, 24 Ocak'ta Washington'da, 27 Ocak tarihinde de Chicago'da sahne aldıktan sonra Türkiye'ye döneceğini sözlerine ekledi.
    
Gecenin açılışını yapan New York Gypsy All-Stars grubunun ardından sahneye çıkan Livaneli, ilk olarak "Merhaba" adlı eserini söyledi. Sanatçı hayranlarının eşliğinde aralarında Güneş Topla Benim İçin, Yiğidim Aslanım, Kan Çiçekleri gibi çok sayıda tanınmış şarkılarını seslendirdi.