Londra'da satırlı 'terör'

İngiltere’nin başkenti Londra’da üç kişi cadde ortasında kimliği belirsiz 2 kişi tarafından pala ile saldırıya uğradı.

Londrada satırlı terör
22 Mayıs 2013 Çarşamba 20:35 tarihinde eklendi.

 

Bu kişilerden birinin olay yerinde hayatını kaybettiği, diğer ikisinin ise yaralandığı bildirildi. Saldırganların polis tarafından ateş edilerek etkisiz hale getirildiği ve tedavi altına alındıkları belirtiliyor.
 
Londra’nın güneydoğusunda yer alan Woolwich caddesinde meydana gelen olayda, bir kişinin öldüğü 2 kişinin de yaralandığı kaydedildi. Ölen kişinin Woolwich Kışlası’ndan bir asker olduğu belirtilirken, yaralananların kimliği henüz açıklanmadı. Palalı saldırıyı yapan 2 kişinin ise polis tarafından ateş edilerek etkisiz hale getirildiği belirtiliyor. Zanlıların saldırı sırasında “Allahu Ekber” dediği iddia ediliyor.
 
İngiliz hükümeti palalı bıçaklama olayını terörist saldırı kapsamında değerlendirirken, İçişleri Bakanı Theresa May, çok acil durumlarda uygulanan ve kabinenin ilgili bakanlarıyla üst düzey istihbara yetkililerinin katıldığı ‘cobra toplantısı’ çağrısında bulundu.
 
İçişleri Bakanı May yaptığı açıklamada, “Londra’nın güneydoğusunda bir adamın barbarca öldürüldüğü ve iki kişinin yaralandığı teyit edildi. İki saldırgan polis tarafından ateş edilerek etkisiz hale getirildi. Saldırganların ölmediği ve tedavi altına alındığı bildirildi.” diye konuştu.
 
Remi ziyaret için gittiği Fransa yolunda olan Başbakan David Cameron’ın ise Paris’e ulaştığında basın toplantısı yapması bekleniyor.
 
Anamuhalefet İşçi Partisi lideri Ed Miliband saldırı sonrası twitter’dan attığı mesajda, “Woolwich’deki olay şok edici ve dehşet verici. Tüm ülke bu olay karşısında dehşete kapıldı.” sözlerine yer verdi.

CİHAN