Mahidevran nefretine yeniliyor

Muhteşem Yüzyıl'ın bu hafta yayınlanacak bölümünde ilginç gelişmeler yaşanacak

Mahidevran nefretine yeniliyor
15 Şubat 2011 Salı 15:40 tarihinde eklendi, 1.520 kez okundu.

 

Dizinin Çarşamba akşamı yayınlanacak yeni bölümünde, Hürrem Sultan bir Şehzade dünyaya getirir. Bu durumu hazmedemeyen Mahidevran Sultan ise nefretine yenilerek yeni şehzadeyi boğmaya çalışır.
 
Olaylar şöyle gelişiyor;
 
Hürrem yeni dairesine yerleşiyor. Ama Hürrem’e orada da huzur yok. Hürrem, en yakın arkadaşı Maria’nın müslüman olduğunu öğrenir. Bu durum hiç hoşuna gitmemiştir. Sultan Süleyman, Belgrad zaferi sonrasında da düşmanlarına huzur vermemesi gerektiğinin farkındadır. Kendisine yeni bir hedef belirler; Rodos… Sultan Süleyman hiç zaman kaybetmeden hazırlıkları başlatır. 
Mahidevran nefretine yeniliyor
 
Hürrem, Hatice ile olan yakınlığını ilerletir. Hatice, İbrahim hakkında konuşmaya başlar. Hatice’nin ettiği laflar, Hürrem’in Hatice ve İbrahim aşkına dair şüphelenmesine neden olur. Valide, Hatice’nin mutsuz olduğunu görüyor. Sultan Süleyman ve Valide, Hatice’nin saadetini nasıl yeniden sağlayabileceklerini konuşurlar.
 
Hürrem, İbrahim’in Hatice’ye olan ilgisini görmüş. İbrahim’i üstü kapalı bir şekilde de olsa tehdit eder. İbrahim ise altta kalacak değil. Hürrem’in hamileliğinin ilerlemiş olmasını fırsat bilir. Sultan Süleyman için halvet hazırlıklarına girişir.