Mardin'de kaçak elektriğe karşı operasyon

Mardin’in Derik İlçesi’ne bağlı yerleşim birimlerinde kaçak elektrikle sulama yapan abonelere yönelik, jandarmanın da havadan ve karadan 3 tabur askerle desteklediği bir operasyon düzenlendi.

Mardinde kaçak elektriğe karşı operasyon
24 Nisan 2013 Çarşamba 09:28 tarihinde eklendi.

 

Türkiye’de kaçak elektrik kullanımında ilk 5 sırada yer alan Mardin’de kaçak elektrik kullanımını önlemek amacıyla Derik ilçesinde jandarmaya bağlı 3 tabur asker ve Dedaş ekipleri, karadan ve havadan kaçak elektrik operasyonu düzenledi.
 
Mardin Valiliği'nden yapılan açıklamada; Mardin’in Derik ilçesine bağlı yerleşim birimlerinde Dedaş ekipleri tarafından sulama maksatlı kullanılan kaçak elektrik trafolarının tespit edilmesi üzerine, Valilik makamının olurları ile kaçak elektrik kullanımının önlenmesine yönelik tespit edilen noktalara operasyon düzenlendiği belirtildi.  

Açıklamada, "Operasyonda işlem yapan toplam 22 Dedaş ekibinin güvenlikleri emniyet teşkilatının güvenlik güçleri ile Mardin İl Jandarma Komutanlığı tarafından yaklaşık 3 tabur asker ile sağlandı, ayrıca bölge havadan helikopter ile kontrol edildi. İki gün devam eden kaçak elektrik operasyonu kapsamında toplam 179 ayrı noktada elektrik enerjisi hırsızlığına yönelik yasal işlem yapıldı. Ayrıca abonesiz kaçak elektrik kullanımı engellendi. Kaçak elektrik kullanımının önlenmesine yönelik bu faaliyetlere önümüzdeki dönemde diğer ilçelerde devam edilecektir.” denildi.

CİHAN