Meclis'te Hakan Şükür tartışması

AK Parti Milletvekili Hakan Şükür’ün futbol yorumculuğu yapması, partisi ile CHP’yi karşı karşıya getirdi. CHP'li İnce, 'takibe aldım' dediği Şükür'ün Meclis karnesini açıkladı.

Mecliste Hakan Şükür tartışması
16 Şubat 2012 Perşembe 08:24 tarihinde eklendi.

 

Meclis Genel Kurulu’nda CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce ile AK Parti grup Başkanvekili Ayşenur Bahçekapılı arasında Hakan Şükür tartışması yaşandı.
 
Bahçekapılı'nın, Hakan Şükür'ün Genel Kurulda bulunmamasına rağmen CHP'liler tarafından eleştirildiğini iddia etmesi tartışmaya neden oldu.
 
Hakan Şükür'ün rahatsız olduğu için evinde bulunduğunu ifade eden Bahçekapılı, ''Burada olduğunu zaman yüreğiniz varsa aynı sözleri tekrar edersiniz ve cevabınızı alırsınız'' dedi.
 
Bunun üzerine Muharrem İnce, 'Ben Hakan Şükür'ü bu kürsüde aylık takibe aldım. 4 komisyon toplantısının üçüne katılmamış. 35 açık oylama yapılmış 25'ine katılmamış. Bir defa yerinden konuşma yapmış" ifadelerini kullandı.
 
Hakan Şükür'ün bir televizyonda yorumculuk yapmasını da eleştiren, kendisinin bir okulda ücretsiz ders vermek istediğini ama bu isteğinin Meclis Başkanlığı tarafından reddedildiğini hatırlatan İnce, "Hakan Şükür'e 200 bin TL'ye yorum yaptıracaksınız ama bana izin vermeyeceksiniz. Hangi vicdan bunu kabul eder" ifadelerini kullandı.

NTV