Meclis'ten Van'a meşe palamudu

TBMM İdari Teşkilatı, ''Bir Palamut Bin Umut'' etkinliği kapsamında, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi'ne gönderilmek üzere, Meclis kampüsünde bulunan meşe palamutlarını topladı.

Meclisten Vana meşe palamudu
12 Ekim 2012 Cuma 18:56 tarihinde eklendi.

Etkinliğe katılan TBMM Genel Sekreteri İrfan Neziroğlu, başlatılan etkinliğin bir çevre projesi olduğunu söyledi. TBMM kampüsü çevresinde, yaklaşık 200 meşe ağacının bulunduğunu belirten Neziroğlu, toplanan meşe palamutlarının her yıl başka bir üniversiteye göndererek çevre bilincinin gelişmesine katkıda bulunacaklarını söyledi. 

     
Neziroğlu, şunları kaydetti: 
     
''Meclis İdari Teşkilatı olarak bir hedefimiz var. Kamu kurumlarına ve vatandaşlarımıza her bakımdan örnek olabilmek. Bunun içinde çeşitli projeler hayata geçirdik. Bu projelerden bahsetmek gerekirse 'kağıtsız parlamento' projesidir. Bu proje kapsamında Meclis'te kağıt kullanımını en aza indirmeye çalışıyoruz. Bir başka projemiz ise yemek israfına son verilmesiydi. Yaklaşık altı aydır mutfaklarımızda artan yemekler, Ulus'ta kimsesiz gençlerin ve çocukların kaldığı yurt ve Demetevler'deki Onkoloji Hastanesi'nde hasta yakınlarının kaldığı yurda gönderiliyor. Bu hafta içerisinde yine sizlerle beraber bir başka proje başlatacağız. Bu proje ise tabaklarda kalan yemek artıklarını hayvan barınaklarına göndereceğiz.'' 
     
Daha sonra TBMM Genel Sekreteri Neziroğlu, Meclis kreşinden gelen çocuklar ve TBMM çalışanları ile beraber Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi'ne gönderilmek üzere meşe palamudu topladı.