Meksika'da korkunç infaz

Meksika’da, yarı çıplak bir kadın cesedi bir üst geçide asılmış olarak bulundu.

Meksikada korkunç infaz
01 Ocak 2011 Cumartesi 20:22 tarihinde eklendi, 2.477 kez okundu.

 

Meksika’nın kuzeyindeki en büyük kentlerden biri olan Monterrey’de, yarı çıplak bir kadın cesedi bir üst geçide asılmış olarak bulundu. Polis, kadının Pazartesi günü polis aracıyla hastaneye sevk edilirken kaçırılan, yasadışı bir örgütün üyesi olduğunu düşünüyor.
 
“Kızıl Saçlı” lakabıyla bilinen Gabriela Elizabeth Muñiz adlı kadın, 2009 yılında adam kaçırmak ve işletme sahiplerine şantaj yaparak para alan bir örgütün üyesi olmaktan tutuklanmıştı. Muñiz, Pazartesi günü tutulduğu Topo Chico hapishanesinden muayene edilmek için Monterrey Üniversitesi Hastanesi’ne aktarılacaktı.
 
Dört muhafızın eşliğinde polis aracıyla hastaneye götürülmekte olan Muñiz, silahlı saldırganlar tarafından aracın yolu kesilerek kaçırıldı. Saldırganlar, çatışma çıkmayan olayda, 31 yaşındaki kadını polisin elinden alarak gözden kayboldu.
 
Cuma günü, Muñiz'in cansız bedeni Mitras mahallesindeki bir üst geçide asılmış olarak bulundu. Yarı çıplak halde asılı duran kadının sırt ve göğsüne “Yair” kelimesi yazılıydı. Polis, bu kelimenin ne anlama geldiğinin bilinmediğini açıkladı.
 
Topo Chico hapishanesinin doktoru ve Muñiz’in kaçırıldığı araçta yer alan polisler savcılık tarafından sorgulanacak. Polis, olay hakkında başlattığı soruşturmayı sürdürüyor.
 
Muñiz’in, geçmişte üyesi olduğu örgüt hakkında bilgi sızdırmasını engellemek için öldürüldüğünü tahmin ediliyor.