Melih Gökçek'i kızdıran manzara

Gökçek, 'aralarında CHP Gölbaşı İlçe Başkanı, CHP yöneticileri ve bazı MHP'lilerin de bulunduğu küçük bir grubun, TOKİ Konutlarında yaptığı metrobüs karşıtı protestoda, atın üzerine Türk bayrağı sarılmasını eleştirdi.

Melih Gökçeki kızdıran manzara
14 Ocak 2013 Pazartesi 13:51 tarihinde eklendi.

 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, 'aralarında CHP Gölbaşı İlçe Başkanı, CHP yöneticileri ve bazı MHP'lilerin de bulunduğu küçük bir grubun, TOKİ Konutlarında yaptığı metrobüs karşıtı protestoda, atın üzerine Türk bayrağı sarılmasını eleştirdi. Sorumlulardan hesap sorulmasını isteyen Başkan Gökçek, “Merakla tepkiyi bekliyoruz...” dedi.
 
Gündeme ilişkin pek çok konuda görüşlerini ve yorumlarını Twitter’dan paylaşan Başkan Gökçek, TOKİ konutlarında aralarında CHP ve MHP’lilerin de bulunduğu küçük bir grup taraf tarafından gerçekleştirilen protestoya ilişkin tepkisini attığı tweetlerle sürdürüyor.

Metrobüs uygulamasını protesto etmek için toplanan CHP ve MHP’lilerin de bulunduğu grubun TOKİ konutlarında yaptığı eylemde atın üzerine ölçüleri de uygun olmayan Türk Bayrağı sarmasını sert bir dille eleştiren Başkan Gökçek, “CHP Gölbaşı İlçe Başkanı ve CHP yöneticileri ile bazı MHP'liler, beygirin üstüne Türk bayrağı asarak inanılmaz bir rezalete imza attılar” dedi. Protestoya ilişkin bir de fotoğraf paylaşan Başkan Gökçek, şu açıklamaları yaptı: “Bu rezaleti yapanlar da görüntüler de meydanda. Ümidimiz, bayrağımıza bu saygısızlığı yapanlardan savcılarımızca hesap sorulmasıdır. MHP meclis grubunda çalışan İsmail Kanlı ve MHP Mahalle Temsilcisi Nuri Kılınç da bunların arasında… Bu rezaletin hesabını sormayacak CHP ve MHP üst yönetimleri, sorumluluğa iştirak etmiş olurlar. Merakla tepkiyi bekliyoruz...”

CİHAN