Meme Küçültme Ameliyatının Önemi Nedir?

Meme küçültme ameliyatı; büyük ve yapısal yönden kötü kozmetik görünüme sahip olan memelerde daha güzel bir görünüm elde etmek amacıyla uygulanır.

Meme Küçültme Ameliyatının Önemi Nedir?
29 Kasım 2022 Salı 14:10 tarihinde eklendi.

Meme küçültme ameliyatı; büyük ve yapısal yönden kötü kozmetik görünüme sahip olan memelerde daha güzel bir görünüm elde etmek amacıyla uygulanır.  Ayrıca büyük memenin meydana getirdiği çeşitli sağlık problemlerinin çözümünde başvurulan bir yöntemdir. Ameliyat sonrası kişiler vücutlarına yönelik daha pozitif izlenimler kazanırken, fiziksel aktivitelere katılmaları kolaylaşır ve psikolojik olarak rahatlamaları sağlanır. 
 

Meme Küçültme Ameliyatının Önemi

Meme küçültme ameliyatı için kararını vermiş  kişiler için öncelikle doktorda ameliyat için doğru aday olup olmadığını tespit etmek isteyecektir. Hastanın aile geçmişi, kendi hikâyesi ve yaşı önemli etkenler arasında yer almaktadır. Ailede meme kanseri vakası görülmüşse doktor kişinin de mamografisini ( düşük dozda meme röntgeni) görmek isteyebilir. 
 

Hastanın bazı beklentileri ya da daha sonra çocuk sahibi olma gibi düşünceleri varsa doktoruna bunları söylemesi gerekmektedir. Doktor bu verileri değerlendirerek kişinin ameliyat için ne kadar uygun bir aday olduğunu belirler. Meme küçültme ameliyatı konusunda Ercan Demirbağ tercih edilebilir.
 

Uygun görünüyorsa, meme küçültme ameliyatı için gerekli hazırlıkları ve ameliyatın planlamasını yapar. Örneğin çocuk sahibi olmak isteyen genç yaştaki bir hasta ile çocuk sahibi olma imkânı olmayan yaşı ilerlemiş bir hasta için yapılan planlama farklı olabilmektedir. Ameliyat sırasında bir miktar meme dokusu, yağ ve deri çıkarılmaktadır. 
 

Süt bezlerinin bir kısmı da bu esnada alınacağından, çocuk sahibi olmak isteyen ve emzirme yapması gerekecek bir hasta için farklı ameliyat tekniklerinin uygulanması gerekebilmektedir. Ön hazırlık sürecini başarılı bir şekilde geçirilmesi durumunda, ameliyat ve ameliyat sonrası daha sorunsuz geçecektir. Sizde bu konuda Ercandemirbag.com sitesinden hizmet alabilirsiniz.
 

https://www.ercandemirbag.com/tr/meme-kucultme/