Metrobüste akılalmaz kavga

Metrobüs şoförü, tartıştığı yolcuya uçan tekme attı, dudağını patlattı, bununla da yetinmeyip biber gazı sıktı ve camdan atlayıp kaçtı.

Metrobüste akılalmaz kavga
27 Kasım 2011 Pazar 12:56 tarihinde eklendi.

 

Otobüs ve metrobüs şoförlerinin kabalıklarına, yolculara çıkışmalarına, hatta vatandaşla yumruk yumruğa kavga etmelerine alışmıştık da böylesini hiç görmemiştik. Birazdan okuyacaklarınıza siz de inanamayacaksınız ama bütün bunlar, ZincirlikuyuSöğütlüçeşme metrobüs hattında oldu... 21 Kasım Pazartesi günü, saat 17.00 sularında... Olay özetle şu: Metrobüs şoförü, tartıştığı yolcuya önce uçan tekme attı, ardından biber gazı sıktı, sonra da camdan atlayıp kaçtı... 
 
İşte bir görgü tanığının kaleminden bu akıllara zarar olayın tüm ayrıntıları...
 
HIZINI ALAMADI
 
“Metrobüs, Zincirlikuyu’dan hareket ettiğinde her zamanki gibi tıklım tıkış doluydu. Ben de ön kapıya yakın bir yerlerde duruyordum. Kapının hemen yanında da bir genç vardı. Kulaklığıyla müzik dinliyordu. Araç hareket eder etmez şoför, genci ‘Müziğin sesini kıs’ diye uyardı. Genç de gayet nazik bir şekilde ‘Ses zaten kısık. Kimseyi rahatsız etmiyorum’ diye yanıt verdi. Ama şoför ısrarla sesin kısılmasını istiyordu. Ne tuhaftır ki ben ve diğer yolcular gencin hemen yanında olmamıza rağmen müzik sesini duymuyorduk. Hatta bu itirazlarımızı da şoföre söyledik. Bu arada köprüyü geçtik, metrobüs Altunizade durağına yaklaştı. Ve şoför bir kez daha gence ‘Müziğin sesini kıs’ diye bağırdı. Sonra da durağa yanaşırken korna çalıp güvenlik görevlilerini çağırdı, ‘Ben bu yolcuyu istemiyorum, atın dışarı’ dedi. Güvenlik görevlisi tam genci araçtan indirecekti ki tüm yolcuların tepkisiyle karşılaştı. Bu tartışma sırasında şoför yerinden kalktı ve kapının yanındaki gence uçan tekme savurdu. Şoförün ayağı, gencin suratında patladı ve dudağı yarıldı, kanlar içinde kaldı. Ama şoför hızını alamamıştı.
 
CAMDAN KAÇTI
 
Bu kez de cebinden biber gazı çıkarıp sıktı. Tabii ön tarafta bulunan tüm yolcular etkilendi. Ben de astım hastası olduğum için nefes almakta güçlük çektim. Bu kargaşa sırasında şoför aracın camından atlayıp kaçtı. Uzun bir süre metrobüsün içinde beklemek zorunda kaldık. Sonra başka bir şoför gelip yola devam etti. Söğütlüçeşme Durağı’na vardığımızda ise bir de ne görelim. Bizim kaçan şoför, arkadan gelen metrobüsü kullanmıyor mu? Meğer iki şoför araçları değiştirmiş. Metrobüsten inen tüm yolcular, hemen hareket amirliğine gidip yetkililere durumu bildirdi ama şoför kendisini gördüğümüzü fark eder etmez yine kaçtı. Evet... Tüm bu olup bitenleri yetkililere aktardık.
 
SES ÇIKMADI
 
Ama bir sonuç alamadık. Ben, biber gazından öyle etkilenmiştim ki kendimi hastaneye attım. Eve geldikten sonra tekrar İETT’yi aradım, bana geri döneceklerini söylediler fakat günlerdir kimseden ses çıkmadı. Bir kendini bilmez şoför yolcuya tekme attı, herkesin üzerine biber gazı sıktı ve bütün bu yaptıkları yanına kaldı. Öfkesini kontrol edemeyen bu şoförlere caydırıcı bir ceza verilmezse biz böyle olaylarla daha çok karşılaşırız...”

Habertürk