MHP'den Habertürk'e protesto!

MHP ve Ülkü Ocakları üyesi bir grup, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik’i ve Çelik’in sözlerini tırnak işareti kullanmadan manşetine taşıyan Habertürk’ü protesto etti.

MHPden Habertürke protesto!
16 Temmuz 2013 Salı 11:05 tarihinde eklendi.
Gazete binası çevresinde önlem alan çevik kuvvet polisleri ile kalabalık arasında kısa süreli arbede yaşandı.
 
Yaklaşık 300 kişilik bir grup, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik’in MHP Lideri Devlet Bahçeli’yi sert bir şekilde eleştirmesini ve bu eleştiriyi manşetine taşıyan gazeteyi protesto etmek için saat 23.30’da Beyoğlu’ndaki gazete binası önünde toplandı.
 
Ellerinde “Mübarek ramazan ayının ruhuna aykırı sözler söylemek senin hayrına olmayacaktır", “Ya gazetecilik yap, ya da siyaset" yazılı pankart ve dövizler bulunan grup, “Ülkücü hareket engellenemez" şeklinde sloganlar attı. MHP İstanbul İl Başkanı Abdurrahman Başkan’ın gazete binası önüne geldiği sırada, bir çevik kuvvet polisinin havaya gaz sıkması sonucu kalabalık ile polis arasında kısa süreli arbede yaşandı. Bu sırada Abdurrahman Başkan ses yayın aracının üzerine çıkıp, kalabalığa sakin olmaları yönünde uyarıda bulundu. Başkan, Hüseyin Çelik’in genel başkanları hakkındaki ‘Beş kuruşluk itibarın var’ sözlerini manşetine tırnaksız olarak taşıyan gazetenin basın meslek ilkelerini ihlal ettiğini savundu. Başkan “Hakareti tırnak işareti kullanmadan manşet yapmak, bu hakarete ortak olmak demektir " şeklinde konuştu. MHP’liler ve ülkücüler basın açıklamasının ardından olaysız bir şekilde dağıldı.

DHA