''Millete hizmetkar olmak için yola çıktık''

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, millete hizmetkar olmak için yola çıktıklarını söyledi.

Millete hizmetkar olmak için yola çıktık
07 Şubat 2014 Cuma 17:12 tarihinde eklendi.

Arınç, Bursa'nın Gemlik ilçesinde AK Parti Belediye başkan adayı Refik Yılmaz'ın seçim bürosunun açılışına katıldı. Burada vatandaşlara hitap eden Arınç, Gemlik'te yeniden Refik Yılmaz'ın seçileceğine inandığını dile getirdi.

Bülent Arınç konuşmasında, şunları ifade etti: “Sizin daha mutlu daha huzurlu yaşamanız için elimizden geleni yapmak tek vazifemiz. Tepeden bakan, buyurgan, çıkarcı bir belediye başkanı değil, sizlerin oylarına talibiz. Refik Yılmaz'ın başkan olması halinde, biz her seçimde Gemlik'ten büyük destek almışız. Türkiye'nin 'evet' dediğine Gemlik'te 'evet' demiş. Gemlik bizi seviyor ve destekliyor. Gemliğe hizmet etmeyi şeref kabul ediyoruz. Refik Yılmaz seçilirse, Bursa'da neredeyse bir milyona yakın oy almışız. Başta ben, bütün arkadaşlarımız Refik Yılmaz'ın yanındayız. Arkasında dağ gibi duracağız Refik'in ve Gemlik dediğinde arkasına bütün gücümüzü koyacağız. Bundan hiç şüpheniz olmasın.”

11 senedir tek başına iktidar olduklarını hatırlatan Arınç, “Böylesine büyük bir başarı başkasına nasip olmamış. Allah'a hamd ederiz, milletimize teşekkür ederiz. Bakmayın son günlerdeki bir takım dedikodu, iftiralara, çekememezliklere, ağızlardan ağızlara atılan bir takım söylentilere. Allah'a hamdolsun başımız dik, yaptığımız her işin hesabını veriyoruz, vermeye de devam edeceğiz. Gemlik'i yeni bir gemlik yanmaya mecburuz. Gemlik depremden zarar görecek durumda. Biz bunu çoktan planladık. Yeni bir gemlik inşa edeceğiz. Bir hafta sonra hastanemizin ihalesi yapılacak. 4 milyon bedelle çıkıyor, 200 yataklı çağdaş gemlik hastanesini yapıyoruz. Adliyesi, hükümet konağı, fakülte, yüksek okulları ile Gemlik'i sağlık kenti haline getireceğiz. Şehirde önemli bir dönüşümü gerçekleştireceğiz.” diye konuştu.
 


CİHAN