MİT ve Silivri’den Kozinoğlu’na çelenk

Odatv davası kapsamında yargılanırken cezaevinde rahatsızlanarak yaşamını yitiren eski MİT görevlisi Kaşif Kozinoğlu toprağa verildi. Cenaze törenine MİT ve Silviri’den çelenk geldi.

MİT ve Silivriden Kozinoğluna çelenk
15 Kasım 2011 Salı 14:27 tarihinde eklendi.

 

Eski MİT görevlisi Kaşif Kozinoğlu için öğle vakti Üsküdar'daki Selimiye Camisi'nde askeri tören düzenlendi.
 
Tören öncesi Kozinoğlu'nun eşi Yeşim, oğlu Özel, annesi Belgin Kozinoğlu ile kız kardeşi Figen Bıçakçıoğlu, cami avlusunda taziyeleri kabul etti.
 
Anne Belgin Kozinoğlu, oğlunun Türk Bayrağı'na sarılı tabutunun başına giderek, "Kahraman oğlum, güle güle git. Türkiye'nin kahramanı benim oğlum. Gül kokulu oğlum, nasıl ayrılacağım senden? Güle güle git kahraman oğlum" dedi.
 
MİT VE SİLİVRİ’DEN ÇELENK
Cenaze törenine, Kozinoğlu'nun aile yakınlarının yanı sıra, eski MİT Müsteşarı Şenkal Atasagun, "Balyoz Planı Davası"nın tutuklu sanığı eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan'ın eşi Nilgün Doğan, oyuncu Perran Kutman ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
Bu arada, cenaze törenine MİT Müsteşarlığı ile ikinci "Ergenekon" davasının tutuklu sanığı Tuncay Özkan da çelenk gönderdi.
 
TÜRK BAYRAĞINA SARILDI
Öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından Kozinoğlu'nun Türk bayrağına sarılı tabutu, merasim mangasınca bir süre omuzlarda taşındıktan sonra cenaze arabasına konuldu.
 
Daha sonra Kozinoğlu'nun cenazesi götürüldüğü Ümraniye Hekimbaşı'ndaki Kocatepe Mezarlığı'nda toprağa verildi.