Nagihan Karadere diskalifiye oldu

2012 Londra Olimpiyat Oyunları'nda, atletizm 400 metre engelli seçmelerinde mücadele eden Nagihan Karadere, hatalı çıkış yapınca diskalifiye oldu

Nagihan Karadere diskalifiye oldu
05 Ağustos 2012 Pazar 23:50 tarihinde eklendi, 4.307 kez okundu.

 

2012 Londra Olimpiyatları Oyunları'nda, kadınlar 400 metre engelli elemeleri  birinci serisinde yarışan atletimiz Nagihan Karadere hatalı çıkış yaparak yarışamadan elendi. 
 
"HERKESTEN TEK TEK ÖZÜR DİLİYORUM"
 
Hatalı çıkışının ardından elenen milli atletimizin yarışın ardından ağlayarak yaptığı açıklamada, "Konsantre bozukluğu yaşadım. Kendimde değildim. Nasıl böyle bir hata yaptım bilmiyorum. Şu anda şoktayım. Bütün yıl boyunca buraya hazırlandım böyle bir hatayla elenmek beni çok üzdü. Hiç yaşamadığım bir duygu. Bu bir bahane değil ama inanın rüyadayım. Final koşabileceğim bir yarıştı. Ülkemden, Spor Bakanım'dan antrenörümden herkesten özür diliyorum. 1 yıl tamamen buna hazırlandık, film koptu diyebilirim. Çok rahat yarı final ve finale kalabilecektim inanamıyorum çok üzgünüm.Tamamen baskı yüzünden böyle oldu. Aslında ben çok tecrübeliyim ama benim gibi bir sporcunun bile baskı altında madalya kazanması çok zor. Burası gözüktüğü gibi değil çok zor. Çok üzgünüm..."