Nazlı Ilıcak'a Gölcüklülerden tepki

Nazlı Ilıcak'ın, 28 Şubat, Askeri Casusluk Davası ve Deniz Kuvvetleri'ndeki amirallerin istifasının tartışılması sırasında "Deprem bile Gölcük'ü çarptı" sözleri, 160 bin nüfuslu ilçede tepki yarattı.

Nazlı Ilıcaka Gölcüklülerden tepki
02 Şubat 2013 Cumartesi 14:24 tarihinde eklendi, 1.234 kez okundu.

 

Merkez üssü Gölcük İlçesi olan Richter ölçeğine göre 7.4 büyüklüğündeki 17 Ağustos 1999 depreminde, 6 bin kadarı Gölcük İlçesi'nde olmak üzere 18 bin kişi yaşamını yitirdi. Kocaeli, Yalova ve Sakarya illeri olmak üzere birçok ili de etkileyen ve ölümlere yol açan depremde, merkez üssü olması nedeniyle en büyük can ve mal kaybı Gölcük'te oldu.
 
Nazlı Ilıcak'ın canlı yayında "Deprem bile Gölcük'ü çarptı" sözleri sosyal paylaşım sitelerinde kısa sürede paylaşıldı. 
 
Depremden 14 yıl geçmesine rağmen hala o büyük felayetin travmasını üzerlerinden atamayan Gölcüklüler buna büyük tepki verirken, Pazartasi günü ilçede siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının da katılımıyla büyük bir protesto gösterisi düzenleneceği öne sürüldü.
 
Deprem ardından ilçede gönüllülerce kurulan Türkiye'nin en önemli arama kurtarma birlikleri arasında bulunan, yurt içi ve dışındaki birçok doğal afette de görev alan Gölcük Arama Kurtarma Derneği 'GESOTİM' ile Gölcük Esnaf ve Sanatkarlar Derneği Başkanı Necmi Kocaman da, Nazlı Ilıcak hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını ve hakkında dava açacaklarını söyledi. 

DHA