Nebahat Çehre'nin büyük sırrı

Çiçek Film’in sahibi ünlü yapımcı Abdurrahman Keskiner, Yılmaz Güney - Nebahat Çehre çiftinin ayrılığıyla ilgili bilinmeyen bir gerçeği anlattı

Nebahat Çehrenin büyük sırrı
10 Mart 2011 Perşembe 08:17 tarihinde eklendi, 2.528 kez okundu.

 

Keskiner yıllar sonra yakın arkadaşı Güney’in büyük aşkla bağlı olduğu Çehre’yi otomobille ezdiğini açıkladı ve “Çok az kişi bilir bunu. Rahmetli Yılmaz, Nebahat ve ben... Bir gün yine gece kulübünde kavga ettiler. Nebahat kulübü sinirle terk etti. Yılmaz’ın ‘Dur’ demesine hiç aldırmadı. Nebahat, Elmadağ’da kaldıkları otele doğru koşarken Yılmaz otomobiline bindi. Sinirle direksiyona geçti. Sonra gözümün önünde sevdiği kadını arabayla ezdi. Nebahat havada uçtu, arabaya çarptı sonra da kaldırıma... 4 gün hastanede yattı. Herkesten gizledik bunu. Olaydan sonra ilişkileri bitti. Ama aşkları asla bitmedi” dedi. 
 
‘Ezdi ama çok üzüldü’
Son olarak “Muhteşem Yüzyıl”da Valide Sultan karakterini canlandıran Nebahat Çehre ise Keskiner’i doğruladı ve “Evet bu olay doğrudur. Biz o dönem boşanma aşamasındaydık ve ben onu mahkemeye vermiştim. O da o anın verdiği bir anlık sinirle arabayı üzerime sürdü. Sonrasında zaten çok üzüldü, çok pişman oldu” dedi.