Necati Şaşmaz'dan videolu mesaj

Arap ülkelerinde de çok izlenen Kurtlar Vadisi dizisinin baş "Polat Alemdar" rolüyle tanınan oyuncu Necati Şaşmaz, Mısır'daki katliamı kınayarak, darbe karşıtlarına destek mesajı gönderdi.

Necati Şaşmazdan videolu mesaj
19 Ağustos 2013 Pazartesi 12:58 tarihinde eklendi, 1.779 kez okundu.
Arap kamuoyunda "Murat Alemdar" adıyla bilinen Necati Şaşmaz, Arapça altyazılı video kaydında, Mısır halkına şöyle seslendi:
 
"Sevgili Mısırlı kardeşlerim, özgürlük ve demokrasi için gösterdiğiniz direnişi takdir ediyor. Ve başarılı olmanız için tüm kalbimle dua ediyorum. Ülkenize gerçek manada özgürlük ve demokrasi gelinceye kadar sabırla mücadele edeceğinize inanıyorum. Bazı dış mihraklar İslam ülkelerinde kendilerine uygun piyonlar bularak, kendi oyunlarını oynuyor. Siz Mısırlı kardeşlerimin bu oyunu bozacağınıza, bu darbecilere gerekli dersi vereceğinize inanıyorum ve sizi gönülden destekliyorum. Mısır halkının özgür iradesini hiçe sayan, silahsız gösteri yapan insanların kanını döken bu darbecileri kınıyorum. Bu hak ve özgürlük mücadelesinde şehit olan tüm kardeşlerime Allah’tan rahmet diliyorum. Allah yardımcınız olsun."