Neden işletmelerde metal soyunma dolabı tercih edilmelidir?

Kişi sayısının fazla olduğu işletmelerde metal soyunma dolabı çeşitleri kullanılmalıdır. Dayanıksız malzemeden yapılan dolapların zaman içinde tekrar gider oluşturacaktır. Bundan ötürü sağlam malzemeden yapılan metal dolapları kullanmayı tercih ediniz

Neden işletmelerde metal soyunma dolabı tercih edilmelidir?
08 Ocak 2021 Cuma 16:40 tarihinde eklendi, 1.288 kez okundu.

Kişi sayısının fazla olduğu işletmelerde metal soyunma dolabı çeşitleri kullanılmalıdır. Dayanıksız malzemeden yapılan dolapların zaman içinde tekrar gider oluşturacaktır. Bundan ötürü sağlam malzemeden yapılan metal dolapları kullanmayı tercih ediniz. Sağlam malzemeden yapılan dolaplar uzun ömürlü kullanıma uygundur. Dayanaksız malzemeden yapılan dolaplar şantiye gibi ortamlara pek uygun değildir. Yamulan, bükülen ya da paslanan dolaplarla yüzünden başınız ağrıyacaktır. Çalışma yerine göre dolap seçmeyi unutmayın. Soyunma dolabı tekli, ikili, üçlü, dörtlü ve altı kapılı olmak 5 farklı modele sahiptir. Kullanacağınız yere ve kişi sayısına göre istediğiniz modeli seçebilirsiniz. İstenilen renk ve ölçülerde imal edilir. Bu dolaplarda asma kilit sistemi mevcuttur. Anahtarı kaybedince ya da bozulunca piyasadan temin etmeniz kolaydır.

Genellikle fabrikalarda ve personel sayısının yüksek olduğu işletmelerde kullanılan metal soyunma dolabı ofislerin ve büroların ilk tercihidir. Bunun nedenlerini sıralarsak eğer, adından da anlaşılacağı üzere "metal" olması yani çelikten üretilmesidir. Ana hammaddesi metal dkp sactır. Dkp sac uzun ömürlüdür ve hafiftir. Ahşap rakiplerine kıyasla bilindiği üzere böceklenme vs. durumu kesinlikle olmamaktadır. Demir hammaddesi ile üretilen dolaplar tahta dolaplara göre son derece uzun ömürlüdür. Diğer bir neden ise metal dolapların fiyatlarının uygun olmasıdır. Bilindiği gibi sactan imal edilen bu ürünler son derece hafif ve dayanıklıdır. Ofis ve soyunma odası içerisinde rahatça yer değiştirebilir. Taşınması son derece kolaydır.

Genellikle bürolarda ise dosya dolabı kullanılmaktadır. Dosya dolapları da aynı soyunma dolapları gibi metal dkp sac levhasından imal edilmiştir. İçerisinde genellikle seyyar raflar bulunur. Rafların yüksekliği ayarlanmaktadır. Rafların alt kısmında güçlendirilmiş metal sac plakaları bulunur. Çelik dosya dolabı modellerinde kilit mekanizması asma kilit değil , anahtarlı kilittir. 3 farklı noktadan kilitleme mekanizmasıyla son derece güvenli bir şekilde evrak ve dökümanlar saklanmaktadır. Fiyatlar da ahşap dolaplara göre son derece makuldur. Metal dolaplar eğer piyasada bilinen ve güvenilir bir firmadan temin ediliyorsa ömürlük olmaktadır. Engin Metal firması ile iletişime geçerek istediğiniz çelik dolap modelleri hakkında güncel fiyat ve bilgi temin edebilirsiniz. Üretiminin %30'u ihracat olan Engin Metal Çelik Eşya piyasadaki en yüksek kalitedeki çelik dolap üretimi konusunda alanında uzman bir kuruluştur ve yarım asırlık tecrübesiyle öne çıkmaktadır.