Nedim Şener'den meslektaşlarına sitem

Odatv davası nedeniyle 375 gündür tutuklu bulunduğu Silivri Cezaevi'nden dün çıkan Nedim Şener soruları yanıtladı.

Nedim Şenerden meslektaşlarına sitem
13 Mart 2012 Salı 15:31 tarihinde eklendi.

 

Nedim Şener, "Kolay değil. Allah sabır versin. Betonun içine gömülüyorsunuz. Gazeteciler açısından şöyle bir handikap var; mesteklaşları, beton dökülmüş meslektaşlarının üzerine dışarıdan beton dökmeye devam ediyor. Kendinizi savunamıyorsunuz ve sürekli infaz yapılmaya çalışılıyor.
 
Şu anda süren davalarda yargılanan gazeteciler var. Tek bir kelime etme hakkı verilmeden sürekli onlar hakkında yayın yapıyorlar. Yargıyı etkilemekse dibine kadar o yapıyor. En kötüsü şu yalan söylediğini açık açık gördüğünüz insanlara tek cevap veremiyorsunuz. Siz cevap veremeden zaten gündem değişmiş oluyor. Bana en ağır koyan bu oldu. Silahların eşitliği diye bir olay var. Bir kişinin yüzüne söyleyebiliyorsanız önemi var. Yargılanan herkes yazdıkları nedeniyle yargılanıyor. Yazmadığım kitaptan itham edildim" diye konuştu.
 
Nedim Şener, mahkeme heyetinin kendilerine ‘kanal kanal gezmesinler’ dediğine yönelik iddia üzerine şunları söyledi:
 
"Ben kanal kanal dolaşmıyorum, bütün kanallar burada. Hrant Dink cinayetiyle ilgili gerçekleri her yerde söylerim. Mahkemenin böyle bir talebi yok. Ahmet de konuşuyor, ben de konuşuyorum. Kanal kanal dolaşmaktan kasıt nedir? Mahkemenin yaptığı en güzel şey tahliye kararıdır. Bizim açımızdan adil karar verildiğini görüyorum. Kim ürettiyse bu dedikoduyu ona sormak lazım."