Nevşehirspor’a Belediye’den 200 bin lira destek

Nevşehir Belediye Meclisi, şehrin Türkiye Bölgesel Amatör Ligi’ndeki temsilcisi olan Nevşehirspor Gençlik Kulübü’ne yardım yapılmasını kararlaştırdı

Nevşehirspora Belediyeden 200 bin lira destek
17 Temmuz 2013 Çarşamba 17:36 tarihinde eklendi.

Nevşehir Belediye Meclisi, şehrin Türkiye Bölgesel Amatör Ligi’ndeki temsilcisi olan Nevşehirspor Gençlik Kulübü’ne yardım yapılmasını kararlaştırdı. Nevşehir Belediye Meclisi’nin Nevşehirspor GK'ye 200 bin lira yardım yapılmasına ilişkin kararı, kulüp ikinci başkanı Sedat Cantekin’e, Belediye Başkanı Hasan Ünver tarafından takdim edildi.

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, özellikle futbol karşılaşmalarında spor ahlakına uygun hareket içerisinde olmayan bazı seyirciler tarafından çok galiz küfürlerin kullanıldığını belirterek, bunun kendisini ciddi anlamda rahatsız ettiğini belirtti. Bu nedene dayalı olarak herhangi bir futbol müsabakasını izlemeye gelmediğini ifade eden Ünver, sportif alanlarında aynı Pazar yerleri gibi insanların sosyal yaşamlarının daha etkin hale gelebileceği merkezlere dönüştürülebileceğini söyledi. Ünver, Nevşehir’i BAL liginde bugüne kadar başarılı şekilde temsil eden Nevşehirspor Gençlik Kulübü yöneticilerine, futbolcularına ve idarecilere teşekkür ettiğini ifade ederek, bundan sonraki süreçte de başarılı olması temennisinde bulundu.

"İYİ BİR TRANSFER DÖNEMİ GEÇİRDİK"

AK Parti Nevşehir Milletvekilleri, Ahmet Erdal Feralan, Murat Göktürk, Ebubekir Gizligider’in yanı sıra Nevşehir spor Başkan Yardımcısı Sedat Cantekin, Mali Sayman Serhat Cantekin, Kulüp İdare Amiri Duran Sütveren, Genel Kaptan Mehmet Bıyık ve kulüp yöneticileri Tahsin Altuncu, Hasan Alptekin ve Şaban Gezer’in de de hazır bulunduğu ziyarette konuşan Nevşehirspor GK Başkanı Necmi Cantekin, 2013-2013 futbol sezonu öncesinde bugüne kadar iyi bir transfer dönemi geçirerek 18 futbolcu ile sözleşme imzaladıklarını belirtti.

Cantekin, Nevşehir Belediye Meclisi’nin kulübe destek sağlanması yönündeki kararının da kendilerini mutlu ettiğini dile getiren Cantekin, bu katkının ortaya konulmasında yardımlarını esirgemeyen başta Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver olmak üzere Nevşehir Belediye Meclis üyelerine teşekkür etti.

Ziyarette daha sonra Belediye Başkanı Hasan Ünver, Nevşehirspor Gençlik Kulübü’ne, Nevşehir Belediye Meclisinin maddi yardım yapılmasına ilişkin kararını takdim etti.
Nevşehirspor GK Başkanı Necmi Cantekin’ de, daha sonra Belediye Başkanı Hasan Ünver’e üzerinde kendi ismi ile birlikte rakamla 50 yazan Nevşehir Gençlik Birliği formasını hediye etti.


CİHAN