New York Borsası'nda Türk bayrağı

New York Borsası'nda açılış gongunu Maliye Bakanı Mehmet Şimşek çaldı. Şimşek, 2013'te yeni bir KDV veya ÖTV artırımının gündemde olmadığını söyledi.

New York Borsasında Türk bayrağı
19 Ekim 2012 Cuma 17:44 tarihinde eklendi.

Hükümet ve iş dünyası temsilcileri Dünya Türk İş Konseyi toplantısı için New York'ta bulunuyor.

 
Temaslar nedeniyle New York Borsası'nda özel bir gong töreni düzenlendi. New York Borsası'nda bugün açılış gongunu Maliye Bakanı Mehmet Şimşek çaldı. Şimşek’e, DEİK İcra Kurulu Başkanı Rona Yırcalı ve DEİK/Türk-Amerikan İş Konseyi (TAİK) Başkanı Haluk Dinçer eşlik etti.
 
Gong töreni sonrasında CNBC-e'ye konuşan Şimşek, Türkiye'nin bölgesinin önemli bir finans piyasası olduğunu ancak hâlâ ilerlenmesi gerektiğini belirtti.
 
Kredi notuyla ilgili konuşan Şimşek, "Türkiye yatırım yapılabilir kategorinin üzerinde bir fiyatlamayla karşı karşıya. Kredi notumuz yükselseydi faydalı olurdu. Ama yükselmemiş olması yatırıma engel olmadı. Piyasalar kredi notumuzu yüksek fiyatlıyor. Eskisi kadar önemli değil" dedi.
 
"Yerli yatırımcılar Suriye sınırındaki gelişmelere odaklanmış durumda" diyen Şimşek, uluslararası yatırımcıların daha uzun vadeli baktığını ifade etti. 
 
Şimşek, 2013'te yeni bir KDV veya ÖTV artırımının gündemde olmadığını kaydetti.

NTV