Niang 9 milyon euro

Fenerbahçe Yönetimi, ayrılmak için kapısını çalan ancak satmayı düşünmediği Senegalli oyuncunun fiyatını da belirlemeyi ihmal etmedi. Niang’ın menajerine “9 milyon euro getiren oyuncuyu alır” mesajını iletti

Niang 9 milyon euro
15 Ağustos 2011 Pazartesi 09:22 tarihinde eklendi.

 

Geçtiğimiz sezon Marsilya’dan Fenerbahçe’nin yolunu tutan ve ortaya koyduğu performansla şampiyonlukta büyük rol oynayan Mamadou Niang’ın takımdan ayrılmak istemesi yönetimi köşeye sıkıştırırken, Senegalli oyuncu için 9 milyon euro bonservis ücreti belirlendiği öğrenildi.
 
Şike soruşturması kapsamında tarihinin en sıkıntılı günlerini geçiren Fenerbahçe’nin küme düşme olasılığı nedeniyle aldığı teklifleri değerlendirmeye koyan Niang, geçtiğimiz günlerde yöneticilerin kapısını çalarak anlayış beklediğini bildirmişti.
 
Karar bekleniyor
Niang’ın takımdan ayrılmasına şimdilik izin vermeyeceğini açıklayan Fenerbahçe Yönetimi, takımdaki tüm futbolcular gibi sözleşmesi süren Niang’ın da bir bedeli olacağını duyurup, 9 milyon euro bonservis bedeli ile bu futbolcunun satılabileceğini menajerlere iletti.
 
Niang adına hareket eden menajerlere satış koşulunu açıklayan Fenerbahçe Kulübü, bu hafta takımın durumunun netleşeceğini, Futbol Federasyonu’ndan çıkacak karara göre durum değerlendirmesi yapabileceklerini belirtti.
 
Tüm Fenerbahçeliler gibi Senegalli oyuncu da gözünü federasyona çevirirken, Birleşik Arap Emirlikleri’nden gelen 7 milyon euroluk transfer teklifini kabul etmeyen yönetimin, şartlar ne olursa olsun Senegalli oyuncunun takımda kalmasını istediği öğrenildi.