Niang için yeni formül

Fransa’nın ünlü spor gazetesi L’equipe, Fenerbahçe tarafından Niang’ın bir yıllık ücretine karşılık bir yıl boyunca Marsilya’da kiralık oynamasının teklif edildiğini ancak Teknik Direktör Didier Deschamps’ın bunu görmezden geldiğini belirtti

Niang için yeni formül
28 Ağustos 2011 Pazar 11:24 tarihinde eklendi.

 

Diego Lugano’dan sonra gemiyi terketmesi beklenen ikinci yabancı oyuncu olan Mamadou Niang’ı sarı-lacivertli yönetimin eski takımı Marsilya’ya kiralamayı önerdiği ancak Fransız temsilcisinin bu teklifi reddettiği iddia edildi.
 
Fransa’nın ünlü spor gazetesi L’equipe’in haberine göre şike dosyası nedeniyle zor günler geçiren sarı-lacivertlilerin Niang’ın bir yıllık ücretine karşılık bir yıl boyunca Marsilya’da oynamasının teklif edildiği ancak Teknik Direktör Didier Deschamps’ın bu teklifi görmezden geldiği belirtildi. Haberi yazan Vincent Labrune adındaki gazeteci, “Bu transfer yüzde 99.9 olabilirdi. Büyük bir golcü büyük bir takıma alacağı ücrete karşılık kiralık olarak gelmek istiyor. Ve bu oldukça kolay olacaktı” ifadesini kullanırken, Niang’ın geçtiğimiz sezon Didier Deschamps’ın isteğine karşı çıkıp ayrılması nedeniyle Fransız teknik adamın Senegalli oyuncuyu almak istemediğini belirtti.
 
Sıkı pazarlık
Bu arada İspanya’nın Valencia Kulübü, Gökhan Gönül’ü renklerine bağlamak için yoğun çaba harcarken, bu konuda resmi açıklama yapmaktan ısrarla kaçınıyor.
 
Sağ kulvara kaliteli bir isim arayışına giren ve bu boşluğu Gökhan ile doldurmayı planlayan Valencia’nın Türkiye’deki gelişmeleri yakından takip ettiği ve önümüzdeki hafta buna göre bir strateji belirleyeceği öğrenildi.
İspanyol basını özellikle Fenerbahçe ile ilgili Türkiye’de yaşanan gelişmeleri büyük bir titizlikle sayfalarına yansıtırken, Valencialı yöneticiler ısrarla bu transfer hakkında görüş bildirmiyor.
 
Gazeteler, Fenerbahçe’nin Gökhan Gönül için 8 milyon euro bonservis bedeli istediklerini ancak Valencia’nın 5 milyondan fazla para vermesinin imkansız olacağını vurguladılar.