Nihat Doğan'ı fena bombaladı

AK Parti İstanbul Milletvekili Oktay Saral, ünlü türkücü Nihat Doğan’ı sert sözlerle eleştirdi.

Nihat Doğanı fena bombaladı
21 Ekim 2013 Pazartesi 12:45 tarihinde eklendi, 1.191 kez okundu.
Bir süre önce “Muhteşem Yüzyıl” dizisinin kaldırılması yönünde yaptığı açıklamalarla dikkat çeken AK Parti İstanbul Milletvekili Oktay Saral, Beyaz TV sunucusu Tahir Sarıkaya ’ya özel açıklamalarda bulundu. Saral ’ın gündeminde Gezi Parkı olaylarıyla gündeme gelen Nihat Doğan vardı. 
 
“GERÇEK BİR AK PARTİLİ DEĞİL” 
Saral, geçmişte AK Parti Gençlik Kolları ’nda çalıştığını söyleyen Nihat Doğan için “Gerçek bir AK Partili değil” dedi. Ünlü türkücüye sert sözlerle yüklenen Saral, “İyi bir AK Partili o ilkelere ve prensiplere sahip, milletin değerleriyle örtüşen, tarihini ve kültürüne sahip çıkan, bir öyle bir böyle olan değildir. Biz bu milletin değerleriyle özdeşleşmiş ve o şekilde hayatını idam ettiren, milletin değerleriyle sanatını icra eden insanlara sanatçı diyoruz.” ifadelerini kullandı. 
 
“BİR GÜN ÖYLE BİR GÜN BÖYLE” 
AK Parti etrafında konuşan insanların bugün farklı konuştuğunu belirten Saral, Nihat Doğan ’ın iki yüzlü olduğunu öne sürdü. Ünlü türkücüye yönelik eleştirilerine devam eden Saral, “Bakıyoruz sözüm ona sanatçı denilen halkın değerleriyle alakası olmayan bir gün öyle bir gün farklı konuşan bir takım sanatçılar görüyoruz. Nihat Doğan da onlardan bir tanesidir” şeklinde konuştu. 
 
“KENDİ KENDİNE YUMRUK AT” 
Nihat Doğan ’ın çelişkili ifadeler kullandığına da dikkat çeken Saral, ünlü türkücüye “Başkalarına saldırma. Git aynanın karşısına kendi kendine yumruk at” diyerek seslendi. Nihat Doğan ’ın reklam peşinde olduğunu da iddia eden Saral, “Tımarhanelik çok insan var” diyerek kafalarda soru işareti bıraktı. 
 
“NİHAT DOĞAN ’I ADAM YERİNE KOYAN YOK” 
Sözlerinin devamında eleştirilerini sertleştiren Saral, “ Mesele zihniyet meselesi. Mesele Nihat Doğan değil. Nihat Doğan ’ı konuşmaya gerek yok.” diye ekledi. Saral, öte yandan Tahir Sarıkaya ’nın “Nihat Doğan, Muş ’tan aday olabilir mi?” sorusuna ise “Burası Muş ’tur yolu yokuştur’ diyebilir ama Muş ’tan aday olma noktasında olduğunu ben zannetmiyorum.” cevabını verdi.