Nokia geri dönüyor

Ürettiği telefonlarla kuşkusuz bir döneme damgasını vuran ancak telefonların akıllanması trendine ayak uyduramayarak rakiplerinin oldukça gerisinde kalan Nokia, akıllı cihazlarla kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Nokia geri dönüyor
26 Nisan 2016 Salı 19:14 tarihinde eklendi, 6.103 kez okundu.
Nokia bugün yaptığı açıklama ile sağlık odaklı akıllı cihazlar üreten Withings'i 191 milyon dolar (540 milyon TL) karşılığında bünyesine kattığını resmen duyurdu.  
 
Şirketin son yıllarda yaptığı en büyük satın alma olan bu hamlenin ardından açıklamalarda bulunan Nokia'nın CEO'su Rajeev Suri, son zamanlarda büyüyen bu pazara NOkia markasının güvenilirliğini getirmek istedikleri belirtti. 
 
Nokia'nın CEO'sunun bu açıklamasına bakılırsa şirket kısa süre içinde akıllı cihazlar sektörüne hızlı bir adım atmaya hazırlanıyor.  
 
Geçmiş yıllardaki yanlışlardan ciddi dersler çıkarmış görünen şirket, mobil cihaz üretim birimini 2013’te Microsoft’a 5,44 milyar euroya satarak zararı minimize etmeyi başarmıştı.
 
Microsoft ise 2014 yılının ikinci yarısından sonra Nokia ismini ve logosunu Lumia serisinden başlayarak akıllı telefonları üzerinden kaldırmıştı.