O konuşmaya açıklama

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Bakan İdris Naim Şahin'in hakkında verilen gensoru önergesinin görüşmeleri sırasındaki konuşmasının tüm Türkiye kamuoyunun gözleri önünde gerçekleştiği, konuşmanın tam metninin de TBMM tutanaklarında açıkça yer aldığı bildirildi.

O konuşmaya açıklama
21 Nisan 2012 Cumartesi 16:33 tarihinde eklendi.

 

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, bazı basın yayın organlarında, İçişleri Bakanı Şahin'in, hakkında verilen gensoru önergesinin 17 Nisan 2012 tarihindeki görüşmeleri sırasındaki konuşmasının, “BDP'li milletvekillerinin telefonlarını dinledik” şeklinde çarpıtılarak, gerçekle alakası olmayan haber ve yorumlara yer verildiği belirtildi.
 
“Sayın Bakan'ın konuşması, tüm Türkiye kamuoyunun gözleri önünde gerçekleşmiş, konuşmanın tam metnini de TBMM tutanaklarında açıkça yer almışken bu tip beyan ve haberlerin maksadının, 'bilinçli bir karalama ve yıpratma kampanyasının' ürünü olduğu aşikardır” ifadelerine yer verilen açıklamada, Bakan Şahin'in TBMM tutanaklarına geçen konuşmasının ilgili bölümünün tam metninin şöyle olduğu bildirildi:
“... biz nevruzla ilgili genelgeyi yayınladıktan sonra aralarında geçen bir diyalog: -İsim vermeyeceğim, milletvekilleri- 'Ya iyi ki yayınladı şu genelgeyi bu Bakan. Meydan meydan, şehir şehir harap olacaktık. Bir günde bu işi halledeceğiz. Ne güzel oldu' diye konuşanlar da onlar...”