O örgüt müziği yasaklamış!

Bünyamin Aygün'ü kaçıran El Kaide yanlısı Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) örgütünün, Irak'ın Musul kentinde müzik dinlenmesini yasakladığı ileri sürüldü.

O örgüt müziği yasaklamış!
06 Ocak 2014 Pazartesi 11:38 tarihinde eklendi.
Suriye'ye haber yapmak için giden ve kaçırıldıktan 40 gün sonra kurtarılan Milliyet Gazetesi muhabari Bünyamin Aygün'ü kaçıran El Kaide yanlısı Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) örgütünün, Irak'ın Musul kentinde müzik dinlenmesini yasakladığı ileri sürüldü.
 
Irak'ta yayın yapan 'Basnews' haber sitesine göre, Musul kentinde bildiri dağıtan IŞİD örgütü, müzik dinlemeyi ve CD satışını yasakladığını duyurdu. 
 
Siteye konuşan Musul Polis sözücüsü Abdullah Ciburi, IŞİD'in Musul'un bazı bölgelerinde bildiriler dağıttığını, bildirilerde halkın müzik dinlemesini ve CD satışını yasakladığını ve CD satan dükanların kapatılmasını istediği belirtildi. IŞİD'in bildirisinde bu yasağa uymayanların öldürüleceğini ve öldürülmelerinin helal olduğunu da ifade ettiğini söyleyen Musul Polis Sözcüsü Ciburi, bildiri sonucu çok sayıda CD satan işyerinin kapatıldığını ve halkın korktuğunu söyledi. Ciburi, Musul'da halkta büyük korku yaratan Irak Şam İslam Devleti örgütüne yönelik operasyon yapmak için hazırlık yaptıklarını da söyledi.

DHA