Obama kasırgayı yendi

ABD Başkanı Obama, gösterdiği “liderlikle”, başkanlık seçimleri öncesinde rakibi Mitt Romney’e karşı puan topladı

Obama kasırgayı yendi
02 Kasım 2012 Cuma 11:59 tarihinde eklendi, 1.513 kez okundu.

Hafta içinde ABD’nin doğu eyaletlerini etkisi altına alan ve 69 kişinin ölümüne yol açan Sandy Kasırgası, başkanlık seçimlerine sayılı günler kala Demokrat Başkan Barack Obama’nın, Cumhuriyetçi rakibi Mitt Romney’e karşı elini güçlendirmesini sağladı.

 
AMERİKALILAR ÇALIŞMALARDAN MEMNUN 
Washington Post ve ABC kanalının yaptığı son ankete katılan seçmenlerin yüzde 80’i, en çok New Jersey ve New York eyaletlerinde zarara yol açan kasırgaya hazırlık ve felaket sonrası çalışmaları açısından başarılı bir tablo çizen Obama’nın acil durumlara yanıtını ‘mükemmel’ ya da ‘iyi’ bulduklarını belirtti.
 
Seçimde kritik öneme sahip eyaletlerdeki kampanyalarını sürdürmek yerine, kendisine oy vereceği kesin olan, felaketin vurduğu doğu eyaletlerini ziyaret eden Obama’ya, Romney’in önde gelen destekçilerinden Virginia Valisi Robert McDonnell ve New Jersey Valisi Chris Christie’nin de övgüler yağdırması, Demokrat başkana artı puan getirdi. Obama böylece, seçim kampanyasına ara vermiş olsa da, felaket karşısında sergilediği başarılı performansla en etkili 'kampanyasını' yürütmüş oldu.

Habertürk