Obama, Kongre’ye fark attı

ABD’de yapılan bir ankete göre halkın sadece yüzde 15’lik bir bölümünün Kongre’nin çalışmalarından memnun olduğu ortaya çıktı.

Obama, Kongreye fark attı
20 Şubat 2013 Çarşamba 09:47 tarihinde eklendi.

 

Aynı şirket tarafından geçtiğimiz ay yapılan bir ankette ise halkın yüzde 49’unun Obama’dan memnun olduğu belirlenmişti. 
 
ABD’de faaliyet gösteren Gallup adlı araştırma şirketinin şubat ayında yaptığı ankete göre seçimlerden yeni çıkan ülkede halkın yüzde 81’i Kongre’nin çalışmalarını beğenmiyor. Başkanlık seçimleri öncesi yüzde 21 olan olumlu oranın her ay düzenli olarak düştüğü gözleniyor. Yaşanan düşüşün silah kanunu ve vergi oranının düzenlenmesi konusunda partiler arasında yaşanan sert tartışmalar olduğu tahmin ediliyor. Şirket yetkilileri, Demokratların Senato ve Temsilciler Meclisi’ni elinde tutmaları halinde bu görüşe sahip kişilerin daha olumlu yönde görüş bildirdiğini ifade etti. 
 
Bununla beraber halkın Kongre’ye kıyasla Obama’dan çok daha memnun olduğu dikkat çekiyor. Şirketin geçtiğimiz Ocak ayında yaptığı ankette katılımcıların yüzde 49’u Obama’nın performansından memnun olduklarını belirtmişti. Obama seçimlerden ise yüzde 50.6 oy almıştı. Anketin 50 eyaletten 18 yaşının üstündeki 1015 yetişkinle yapıldığı, yanılma oranının ise ±4 şeklinde olduğunu açıklandı.

CİHAN