Obama'nın ikinci rakibi

Teksas valisi Rick Perry, gelecek başkanlık seçimlerinde Obama'ya rakip oluyor.

Obamanın ikinci rakibi
12 Ağustos 2011 Cuma 14:31 tarihinde eklendi.

 

ABD'de gelecek yıl yapılacak başkanlık seçimlerinde Obama'ya rakip olacak bir isim daha belli oldu. Teksas valisi Rick Perry de adaylığını koydu.
 
Rick Perry'nin, Cumhuriyetçi Parti'den aday adayı olduğu yönündeki resmi açıklamayı cumartesi günü yapacağı öğrenildi. 2000 yılından bu yana Teksas Valiliği görevini yürüten Rick Perry ile Massachusetts Valisi Mitt Romney'nin adaylık yarışında öne çıkacağı yorumu yapılıyor. Görevi süresince Teksas'da önemli bir ekonomik büyüme sağlayan Perry, dini çevrelerle de yakınlığıyla biliniyor. Perry, Teksas Valiliği görevini eski başkan George Bush'tan devralmıştı.
 
Romney, ABD Başkanlığına aday olduğunu iki hafta önce New Hampshire eyaletinde yapmıştı. Romney, Amerikalıların en öncelik verdiği konu olan ekonomi alanında ABD Başkanı Barack Obama'ya sert eleştiriler yöneltmiş ve "ülkeyi başarısızlığa uğrattığını" öne sürmüştü.
 
Romney, başkan olması halinde ilk işinin, istihdam yaratımında Amerika'yı tekrar bir numaralı konuma yerleştirmek olacağını vurgulamıştı.

NTV