Öfkeli taraftar BEYAZ TV'yi bastı!

BEYAZ TV'de Ertem Şener'in sunduğu "Derin Futbol" programının yayını sırasında, 35-40 kişilik bir grup televizyon binasını bastı

Öfkeli taraftar BEYAZ TVyi bastı!
02 Nisan 2013 Salı 08:47 tarihinde eklendi.

Olay, saat 02.00 sıralarında Beşiktaş Fulya Mahallesi Prof. Dr. Bülent Tercan Caddesi’nde bulunan Beyaz TV binasında meydana geldi. İddiaya göre, Ertem Şener’in moderatörlüğünü yaptığı, Sinan Engin, Ahmet Çakar, Rasim Ozan Kütahyalı ve Ümit Özat’ın katıldığı "Derin Futbol" programında konuşulanlar bir grup taraftarın tepkisini çekti.

 
Şampiyonlar Ligi çeyrek finalde karşılaşacak olan Real Madrid-Galatasaray maçıyla ilgili kimin turu geçip geçemeyeceği programda tartışılmaya başlandı. Katılımcıların yorumlarına sinirlendiği iddia edilen 30-35 kişilik grup, araçlarıyla televizyon binası önüne geldi. BEYAZ TV’yi taşlamaya başlayan saldırganlar, daha sonra bina bahçesine girdi.


 
GÜVENLİK GÖREVLİSİNİ DARP EDİP BİNAYA GİRDİLER 
Buradaki bir güvenlik görevlisini tekme ve yumruklarla darp eden grup, televizyon binası içine girdi. Programın yapıldığı stüdyoya giremeyen saldırganlar, binadan ayrılarak kaçtı. Görevlilerin ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Yaralı güvenlik görevlisi de ambulansla hastaneye kaldırıldı. Ekipler televizyon çevresinde geniş çaplı güvenlik önlemi alırken, saldırganlarını tespit etmek için çalışma başlattı.
 
ŞENER’DEN TEPKİ
Yaşanan olaydan dolayı üzgün olduğunu belirten Ertem Şener, "Bir televizyon basmak ne demek. Konuklarımızdan bazıları Galatasaray’ın Real Madrid karşısında turu geçme şansının çok zayıf olduğunu söyledi. Ben de Galatasaray turu geçer demiştim. Kendini bilmez, taraftar demek istemediğim kişiler buraya gelip saldırdılar. Bizi geçin bayan arkadaşlar var rejiden ağlayanlar var. Bir güvenlikçi arkadaşımız hastanede ve durumu çok ciddi. Gerekeni emniyet güçleri yapıyorlar. 35-40 kişilik bir grup, ben tarafta kesinlikle demiyorum. Hiç şık olmadı. Herkes kendi fikrini söylemekte özgür olmalı. Ben hayatımda ilk defa böyle bir şeyle karşılaşıyorum. İçlerinde silahlı olanlar varmış. 'Sıkın sıkın’ diye sesler geliyormuş. Nerede yaşıyoruz. Ben bu sabah Madrid’e gidiyorum Galatasaray için" diye konuştu. "Örgütlenerek mi geldiler?" sorusuna ise Şener, "Bilemiyorum. Örgüt lafı çok tehlikeli bir laf 35-40 kişiyse örgütlenerek gelmişler demek ki" yanıtını verdi.

DHA