Olumlu ama sonuç yok

Meclis Başkanı Cemil Çiçek başkanlığında yapılan AK Parti-BDP heyetlerinin görüşmesi 1,5 saat sürdü.

Olumlu ama sonuç yok
13 Temmuz 2011 Çarşamba 12:45 tarihinde eklendi, 2.018 kez okundu.

 

Boykot kriziyle ilgili Ak Parti ve BDP heyetleri görüştü.
 
Görüşme, Meclis Başkanı Cemil Çiçek’in başkanlığında yapıldı. Görüşmeye BDP’den Gurup Başkanı Selahattin Demirtaş ve Siirt Milletvekili Gültan Kışanak, grup başkanvekilleri Hasip Kaplan ve Pervin Buldan ile Ak Parti’den genel Başkan Yardımcısı Halik İpek, Ak Parti Gurup Başkanvekilleri Nurettin Canikli ve Ahmet Aydın katıldı. Görüşmede Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay da bulundu.
 
Saat 13.00’de başlayan görüşme öncesinde ise Meclis Başkanı Çiçek, BDP Grup Başkanı Selahattin Demirtaş ve Kışanak’la 3’lü bir görüşme yaptı.
 
DEMİRTAŞ'TAN AÇIKLAMA
 
Selahattin Demirtaş görüşme sonrası yaptığı açıklamada meselelerin yüz yüze görüşmenin önemli olduğunu vurguladı.
 
BDP olarak görüş ve önerilerini sözlü olarak sunduklarını belirten Demirtaş bugün ya da yarın yeniden bir araya geleceklerini söyledi.
 
Türkiye’nin en temel sorunlarının bile diyalogla çözülebileceğini kaydeden Demirtaş, “Krizler de birbirini daha iyi anlayarak çözülür umudundayım. Demokratik siyasetin önünde engeller var. Bunun kaldırılması için hep birlikte çalışacağız” dedi.
 
CANİKLİ: "GÖRÜŞME OLUMLU, MUTABAKAT YOK"
 
AK Partili Nurettin Canikli de BDP ile yapılan görüşmeyi olmulu değerlendirdiklerini ancak yöntem konusunda mutabakat sağlanmadığını söyledi. Canikli iki partinin tekrar biraraya geleceğini belirtti.