Op. Dr. Hüseyin Kandulu - Saç Ekimi Nedir ve Nasıl Yapılır?

İnsan saçı, farklı sebeplere bağlı olarak zamanla dökülebilmektedir. Özellikle genetik yapı, çevresel etkiler, beslenme alışkanlıkları, saç bakımında kullanılan şampuan, krem ve benzeri bileşenler, psikolojik durumlar gibi etkenler kişilerde saç dökülmesine sebebiyet verir.

Op. Dr. Hüseyin Kandulu - Saç Ekimi Nedir ve Nasıl Yapılır?
22 Nisan 2021 Perşembe 00:52 tarihinde eklendi.

İnsan saçı, farklı sebeplere bağlı olarak zamanla dökülebilmektedir. Özellikle genetik yapı, çevresel etkiler, beslenme alışkanlıkları, saç bakımında kullanılan şampuan, krem ve benzeri bileşenler, psikolojik durumlar gibi etkenler kişilerde saç dökülmesine sebebiyet verir. Saç ekimi ise kellik sorunu yaşayan ya da saç kaybı neticesinde seyrelme oluşan bölgelere özel yöntemler kullanılarak insan vücudunda farklı yerlerden saç kökleri alınarak bu bölgelere ekilmesi işlemidir. Estetik bir görünümün elde edildiği operasyon neticesinde ödenen saç ekimi fiyatları bütçeye uygun olduğundan birçok kişi tarafından saç ekimi işlemleri tercih edilir.
 

Estetik Cerrahı Hüseyin Kandulu Kimdir?
 

Hüseyin Kandulu Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde doğmuş ve üniversite eğitimine kadar Lefkoşa şehrinde yaşamıştır. Tıp fakültesinde eğitim görmek için Türkiye’ye gelen Hüseyin Kandulu, 6 senelik genel tıp eğitimini tamamladıktan sonra ilgisini en çok çekmekte olan Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi alanında uzmanlığını tamamlayıp  Op. Dr. ünvanını almıştır. Estetik cerrahı olarak yaklaşık olarak 15 senedir hizmet vermektedir.
 

Hüseyin Kandulu’nun Başarıları
 

Uzman olarak mesleğine başladığı andan itibaren sürekli gelişmekte olan tıp dünyasına ayak uydurabilmek için ve hastalarıyla en kaliteli şekilde ilgilenebilmek için dünyada yapılan en yeni çalışmaları ve gelişmeleri takip etmektedir. Yurt dışında geliştirilmiş olan yeni ve güvenilir teknikleri,  ülkemizde uygulamaktadır. Hatta İngiltere’de de çeşitli çalışmalar yaparak şimdiye kadar az sayıda estetik cerrahın yapabildiği yöntemler hakkında uzmanlık sonrası uluslararası cerrahlara eğitimler vermektedir. Ayrıca Hüseyin Kandulu daha birçok cerrahi teknik alanında üst eğitimler almış ve bu eğitimlerin hepsini de başarılı bir şekilde tamamlamıştır.
 

Neden Hüseyin Kandulu?
 

Hüseyin Kandulu son zamanlarda estetik ameliyat olmak isteyen ya da cerrahi bir işlem olan saç ekimi işlemi yaptırmak isteyen hastaların araştırmakta olduğu oldukça başarılı bir estetik cerrahtır. Meslek hayatına başladığı andan itibaren adını sıkça duyurmayı başaran bu uzman doktorun başarısı sadece aldığı eğitimler veya yaptığı operasyonlar ile sağlamamıştır. “Ya en iyisini yaparım ya da hiç yapmam. Kendim için istemediğimi hastalarım için de istemem.” cümlesini hayat tarzı haline getirerek hastalarına iyi bir cerrahi müdahalenin yanı sıra güven ve samimiyet verir. Bu sebeple son zamanlarda saç ekimi yaptırmak isteyen hastaların en çok dikkatini çekmekte olan cerrahlardan birisi olmuştur.
 

Hüseyin Kandulu Nerede Hizmet Vermektedir?
 

Uluslar arası ve ulusal çapta binden fazla başarılı operasyona imzasını atmış olan, en çok da saç ekimi yaptırmak isteyen hastaların dikkatini çeken Hüseyin Kandulu zorunlu görevini tamamladıktan sonra birkaç sene boyunca bazı özel hastanelerde çalışmıştır. Birkaç senedir de hastalarını kendi açmış olduğu Kandulu Estetik Sağlık Hizmetleri’nde muayene etmektedir ve anlaşmalı olduğu özel hastanelerde birçok estetik ve saç ekimi operasyonlarını gerçekleştirmektedir.
 

Saç Ekimi
 

Hastanın farklı bölgelerinden alınan saç kökleri toplanarak, kel olan ya da saçın seyreldiği kısımlara özel cihazlar kullanılarak açılan kanallara ekilir. Buradaki temel amaç, doğal bir yapı oluşturarak kalıcı bir şekilde yeni saçların oluşturulması sağlanarak seyrelme ve kelliğin giderilmesidir. Dirençli olduklarından özellikle ense bölgesinden saç kökleri toplanarak, saç ekimi işlemleri yapılır. Küçük bir cerrahi işlem olan saç ekimi operasyonunun, hastane ortamında ve uzman hekimler tarafından yapılması gerekir. Modern tıbbi uygulamalarla konforlu bir şekilde insanları rahatsız eden seyrelme ve kellik sorunları giderilerek doğal saçlı bir görünüm elde edilir.
 

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?
 

Saç ekimi tedavisi uygulanırken klasik şerit yöntemi olarak bilinen FUT tekniği ya da ameliyatsız saç ekimi yöntemi olan FUE (foliküler ünite ekstraksiyonu) yöntemleri uygulanır. FUT tekniğinde, iki kulak arasında alınan 10 x 3 santimetre ebatlı saçlı deri, mikrogreft haline getirilerek saç olmayan bölgeye teker teker olmak üzere ekim işlemleri yapılır. FUE tekniğinde ise ensenin biraz üzerinden olmak üzere özel bir alet kullanılarak 1 milimetre çapında olan bu cihaz ile saç kökleri alınır ve nakledilir. Saç ekimi fiyatları, kullanılan yöntemin türüne bağlı olarak değişir.
 

Saç Ekimi Kimlere Uygundur?
 

Saçlarda seyrelme ve kellik durumu, genel olarak 40 yaşından sonra belirgin bir şekilde görünür. Ancak farklı sebeplere bağlı olarak erken yaşlarda da saç kaybı sorunu meydana gelebilir. Kadın, erkek fark etmeksizin her insanda yaşanan kellik ve saçlarda seyrelme durumu, kişi açısından rahatsız edici bir durumdur. Özellikle dış görünümü bozulmasına sebebiyet veren bu sorunun giderilmesi için modern tıbbi uygulamalar yaygınlaşmıştır. Saç ekimi işlemleri için genel olarak uzman hekimler, 18 yaş ve üzerindeki herkese saç ekimi işlemleri yapılmasında sakınca görmemektedir. Ancak bazı belirgin rahatsızlığı bulunan kişiler, kendi doktorlarından rahatsızlıklar ile ilgili onay almaları neticesinde saç ekimi işlemlerinin yapılması daha uygundur. Kanser hastaları, anemi türü rahatsızlığı bulunan ve cilt rahatsızlığı olan kişilere saç ekimi tavsiye edilmez. Saç kökü nakli yapılacak bölgedeki saçların köklerinin kuvvetli olması halinde sorunsuz bir şekilde saç ekimi tedavisi yapılır. Saç ekimi fiyatları uygulamanın yapılacağı bölgeye, nakledilecek saç kökü sayısı ve yapılacak müdahalenin içeriğine bağlı olarak değişir.
 

Saç Ekimi Temel Aşamaları

 

Modern tıbbi uygulamalarla gerçekleştirilen saç ekimi işlemleri, 5 temel aşama ile tamamlanır. Bu aşamalar ise şunlardır:
 

  • Hazırlık evresi
  • Saçın tıraşlanması ve ön saç çizgisinin belirlenmesi
  • Lokal anestezi
  • Greftlerin toplanması
  • Saç köklerinin ekilmesi
     

Belirlenen bu aşamaların ilkinde, hastaya gerekli muayene ve testler yapılarak tedavi için uygun olup olmadığı tespit edilir. Saç analizi ve kan testi yapılarak tedavinin genel uygulama şekli belirlenir. İkinci aşamada ise saçlar tıraşlanır ve ön saç çizgisi tespit edilir. Üçüncü aşamayı kapsayan lokal anestezi ile hastanın uygulama sırasında acı ve ağrı hissetmemesi sağlanır. Anestezi yapılırken uzman hekim tarafından gerekli hassasiyet gösterilir. 4. Aşamada ise salin denilen özel sıvı özel cihazlar yardımıyla deriye enjekte edilir ve ardından doğru bir şekilde greftler toplanır. Son aşama ise saç ekimi yapılacak bölgede saç köklerinin yerleştirilmesi için kanallar açılır. Açılan kanallara, saç kökleri dikkatli bir şekilde ekilerek işlem sonlandırılır.
 

Saç Ekimi Öncesi
 

Saç ekimi öncesinde saç ekimi fiyatları ve işlemin uygulanacağı poliklinik hakkında detaylı bir araştırma yapılmalıdır. Bununla birlikte saç ekim işlemlerine başlamadan önce hekim tarafından gerekli muayeneler ve tetkikler yapılmalıdır. Elde edilen sonuçlara bağlı olarak saç ekim işlemleri için kişinin uygun olup olmadığı tespit edilir. Kronik rahatsızlığı olanlar, kanser hastaları, cilt rahatsızlığı bulunanlar ya da taşıyıcı hastalık bulunan kişilere saç nakli operasyonu yapılması uygun değildir.
 

Saç Ekimi Sonrası
 

Saç ekimi sonrasında uzman hekimin önerilerine harfiyen uyulmalıdır. Saç ekimi yapılan bölge, güneş ışınlarından korunmalı ve her türlü darbeden uzak tutulmalıdır. Bununla birlikte ağır sportif faaliyetlerden yüzme aktivitelerinin yapılmaması gerekir. Özellikle saç ekim tedavisi yapıldıktan sonra 3 gün boyunca işlem yapılan bölgeye müdahale edilmemesi, sigara ve alkol gibi zararlı alışkanlıklardan uzak durulmalıdır.
 

Saç Ekimi Fiyatları
 

Saç ekimi fiyatları işlem yapılan bölgeye, işlemin yapıldığı kuruma, kurumun bulunduğu şehre, ekilen saç kökü sayısına, işlemin içerdiği özelliklere göre değişir. Saçlarında seyrelme ve kellik bulunan kadınlar ve erkekler, işlem yapmadan önce poliklinik ve hekimler hakkında gerekli araştırmaları yapmaları faydalı olacaktır. Polikliniğimizde yapılan tüm işlemler, tam teşekküllü ortamda ve uzman hekimler tarafından gerçekleştirilir.
 

https://www.huseyinkandulu.com/sac-ekimi/ ß hakkında bilgi için hemen tıklayın.