Org. Özel'den Zeynep bebeğe ambulans uçak

Datça'da meydana gelen trafik kazasında anne ve babası hayatını kaybeden ve olaydan 26 saat sonra yaralı olarak bulunan 1 yaşındaki Zeynep Birdane'nin tedavisi, Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde (GATA) devam edecek

Org. Özelden Zeynep bebeğe ambulans uçak
26 Aralık 2012 Çarşamba 10:35 tarihinde eklendi, 1.326 kez okundu.

 

Datça'da meydana gelen trafik kazasında anne ve babası hayatını kaybeden ve olaydan 25 saat sonra yaralı olarak bulunan 1 yaşındaki Zeynep Birdane, Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde (GATA) nakledildi. 
   
Kazadan sonra kaldırıldığı Marmaris Devlet Hastanesi'ndeki ilk tedavisinin tamamlanmasının ardından uzman doktorlar tarafından son kontrolleri yapılan bebek, Marmaris'e gelen halası Cansu Birdane ve dayısı Bilal Albayrak tarafından alındı. 
     
Yakınları tarafından ambulansa bindirilen Zeynep bebek, Dalaman Askeri Havalimanı'na götürüldü. Burada hazır bekleyen ambulans uçağa konulan bebek, GATA'ya sevk edildi. 
     
Zeynep bebeği, babasının çok sayıda silah arkadaşı uğurladı. Bu arada, askeri ambulans uçağın Genelkurmay Başkanı'nın özel talimatı ile gönderildiği bildirildi. 
     
Marmaris-Datça Karayolu'nun 35. kilometresindeki Balıkaşıran mevkisinde önceki gün, Astsubay Ahmet Murat Birdane'nin kullandığı otomobil yaklaşık 100 metrelik uçuruma devrilmiş, kazada astsubay ve eşi hayatını kaybederken, 1 yaşındaki kızları Zeynep olaydan yaklaşık 25 saat sonra jandarma ve sağlık ekiplerince sağ olarak bulunmuştu.