Otomobilin bagajını 15 saniyede açtılar

İzmir'in Alsancak semtinde, park halindeki otomobilin bagajını 15 saniyede açarak 8 bin lira değerindeki profesyonel fotoğraf makinasını çalan hırsızlar, güvenlik kameraları tarafından saniye saniye görüntülendi.

Otomobilin bagajını 15 saniyede açtılar
24 Kasım 2011 Perşembe 10:04 tarihinde eklendi, 1.005 kez okundu.

 

Olay, geçen ay Alsancak semti 1359 sokak numara 9 önünde meydana geldi. Yenigün Gazetesi Spor Servisi'nde foto muhabiri olan 16 yıllık gazeteci Sedat Buz, Turgutlu'da oynanan bir futbol maçını takip ettikten sonra 35 SV 972 plakalı otomobiliyle gece saatlerinde sözkonusu adreste bulunan arkadaşının işyerine geldi. Otomobilini işyerinin önüne park eden Buz, arkadaşının yanına çıktı. 
 
Bu sırada otomobilin etrafında iki hırsız belirdi. Önce aracın atrafında bir tur atan hırsızlar, daha sonra arabanın arka tarafına geçerek 15 saniyede bagajı açtı. Bagajı açan hırsızlar, içinde 8 bin TL değerinde fotoğraf makinası olan çantayı hemen almadı ve bagaj kapağını kapatarak olay yerinden uzaklaştı. Birkaç dakika sonra ise hırsızlardan biri yeniden otomobilin bagajını açarak bu kez içinde fotoğraf makinası bulunan çantayı aldı. Bu sırada hırsızlarla birlikte hareket ettiği belirlenen bir otomobil hızla sokağa girdi. Çantayı çalan hırsız, bu otomobile binerek kayıplara karıştı. 
 
16-17 yaşlarında oldukları tahmin edilen hırsızların yakalanması için Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri harekete geçti. Sokağı gören güvenlik kamera görüntülerini toplayan polis, hırsızların eşgalinin belirlenerek yakalanmaları için çalışmalarını sürdürüyor.