Oyuncu adayları yeteneklerini sergilediler

Almanya'nın Duisburg kentinde yaşayan ve iki yıl önce çektiği "Önyargı" adlı kısa film ile sinema dünyasına adım atan Hasan Vatan, nisan ayında çekimlerine başlamayı planladığı uzun metrajlı film için kolları sıvadı.

07 Şubat 2014 Cuma 21:33 tarihinde eklendi.
 
Hasan Vatan çekeceği sinema filmi için Duisburg'da bulunan Sultan Düğün Salonu'nda oyuncu seçmeleri düzenledi. Seçmelere farklı kentlerden katılan 100'e yakın oyuncu adayı yeteneklerini sergiledi.
 
Jüride ses sanatçıları Prens Erkan Serçe, Ersoy Dinç, Prodüktör Ahmet Özkan ve Oyuncu Engin Şahin yer aldı. Oyuncu adayları jüri karşısında kendilerine verilen kısa film senaryolarını gruplar halinde canlandırdılar.
 
ÇOK YETENEKLİ GENÇLERİMİZ VAR
 
Film Und Werbeproduktion Firması'nın sahibi Hasan Vatan şunları söyledi: "Almanya'da oyuncu kabiliyetine sahip çok gencimiz var. Bunu daha önce çektiğim kısa filmle görmüştüm. Böylesine yetenekli oyuncu adaylarına fırsat tanıyacak bir proje hazırladım ve oyuncu seçmelerimize yoğun katılım oldu.

Hikayesinde aşk ve dramın anlatılacağı sinema filminde, yeteneği ile yer alabilecek oyuncu adaylarıyla çalışmak istiyoruz. Jüri tarafından belirlenecek yetenekli oyunculara film öncesinde davet göndereceğiz".
 
Kendilerine sunulan platformda yeteneklerini gösterme imkanı bulan oyuncu adayları ise oyuncu olmayı çok istediklerini belirttiler.

DHA