OZAN'ın adını DUYDU !

‘Meryem Uzerli, Zeynep Özek’in Birleşik Arap Emirlikleri’nden uydu aracılığı ile yayın yapan MBC4 kanalı için hazırladığı ‘Turki Ekstra’ programında sunucu Liana Dahdouh’un sorularını yanıtladı.

OZANın adını DUYDU !
05 Ocak 2015 Pazartesi 13:41 tarihinde eklendi, 5.711 kez okundu.
‘Meryem Uzerli, Zeynep Özek’in Birleşik Arap Emirlikleri’nden uydu aracılığı ile yayın yapan MBC4 kanalı için hazırladığı ‘Turki Ekstra’ programında sunucu Liana Dahdouh’un sorularını yanıtladı.
 
OYUNCU Meryem Uzerli, aynaya baktığında ‘Starlight’ görmediğini, kızı Lara’nın dünyaya gelmesinden sonra tüm korkularından arındığını söyledi. En çok sol bileğini beğendiğini anlatan Uzerli, önümüzdeki günlerde çekilmesi beklenen dizideki rol arkadaşının henüz belli olmadığını anlattı.
 
‘Meryem Uzerli, Zeynep Özek’in Birleşik Arap Emirlikleri’nden uydu aracılığı ile yayın yapan MBC4 kanalı için hazırladığı ‘Turki Ekstra’ programında sunucu Liana Dahdouh’un sorularını yanıtladı. Muhteşem Yüzyıl’ dizisi ile dünyanın birçok ülkesinin yanı sıra Arap dünyasında da tanınan Uzerli, Alman anne ve Türk babadan hangi özellikleri aldığı sorulunca, "Alman tarafım; çok dakikimdir. Mesela biri bana saat 07.30’da otelden alacağını söylese 1 dakika öncesinden çantam hazır beklerim. Türkler bazen öyle değil. Türk tarafım ise; daha fazla duygusalım. Türkçe şarkılar duyduğumda ağlarım, Almanca şarkı duyduğumda ağlamam" karşılığını verdi.
 
Almanya’nın başkenti Berlin’deki evinde Türk ve uluslar arası kanalların izlenebildiği halde bunlara ayıracak zaman bulamadığını anlatan Meryem Uzerli, "Hiç televizyon izlemiyorum. Neredeyse 2.5 yıldır sinemaya gitmedim, hiç film seyretmedim. Kızım Lara Şubat’ta doğdu. Akşama kadar sürekli program, animasyon gibi şeyler istiyor. Onu yalnız bırakamıyorsun. Sonra 21.00-21.30’da uyuyunca ben de yoruluyorum, uyuyorum" diye konuştu.
 
Uzerli, kızı Lara’nın dünyaya gelmesinden sonra karakterinin değiştiğini artık hiçbir şeyden korkmadığını anlatırken, "Lara olmadan önce ona bir şey olabilir diye ufak- tefek şeylerden korkabilirdim. Bu doğal bir şey mi bilmiyorum? Artık hiçbir şeyden korkmuyorum. Korku sıfır. Bu değişti" dedi.
 
Kızı ile genellikle Almanca konuştuğunu, çeşitli ülke yemeklerini sevdiğini, İtalyan usulü pasta veya spagetti, Türk köftesi, dolma yapabildiğini anlatırken, "Ne kadar lezzetliler onu bilmiyorum. Bana göre; 'okey', yiyorum. Çok iyi yemek yapan biri miyim bunu ben söyleyemem" diye devam etti.
 
Türkiye’de rol alacağı yeni televizyon dizisinde oynayacak erkek oyuncunun ismi konusunda sürekli isimlerin ortaya atıldığını hatırlatan Meryem Uzerli, bu konuda şunları söyledi:
 
"Bu konuda bir sürü haberler çıktı. Bir gün birisi geliyor; ‘Rol arkadaşın Kıvanç'mış’ diyor. Ne güzel. E tabii ki onu (Kıvanç Tatlıtuğ) çok seviyorum. Acayip süper bir oyuncu. Çok iyi bir karakter, çok da iyi bir insan. Tabii ki onunla oynamak isterim. Ancak, şu an yok öyle bir şey ortada. Şu anda sürekli başka başka isimler geliyor. Hiç belli bir isim yok. Ben de çok merak ediyorum karşımda kimin olacağını."
 
Meryem Uzerli, dizide 'Ağır’ olarak nitelendirilebilecek birçok konu olmasına rağmen senaryonun ağırlıklı olarak aşk üzerine kurulu olduğunu anlatırken, saçını değiştirip-değiştirmeyeceğine ilişkin espirili dille şöyle dedi:
 
"Bir rol oynarsan onun karakterine yakışan bir tip yaratıyorlar. Orada hiçbir problem yok. Kilo alır- kilo veririm. Saçlarımı boyar, keser, uzatırım. Ama galiba saçım bu renkte kalacak. Çünkü o yazdığımız role uygun bir renk. Yani en azından kırmızı olmasın bir daha. Çünkü; bunu 3 sene yani.. Güzel bir renkti ben bir şey diyemem. Çok teşekkür ediyorum her şey için. Ama kızıl olmasın herkes de duysun şimdi buradan."