Plajlar doldu taştı!

Sıcak hava ve aşırı nem nedeniyle bunalan tatilciler soluğu plajlarda aldı.

Plajlar doldu taştı!
26 Haziran 2013 Çarşamba 09:55 tarihinde eklendi, 1.590 kez okundu.
Hava sıcaklığının 36, deniz suyu sıcaklığının 26 dereceye ulaştığı Fethiye'de nem oranı yüzde 76 olarak kaydedildi. Yüksek nemle birlikte sıcaklığın 40 derecenin üzerinde hissedildiği Fethiye'de yerli ve yabancı tatilciler plajlara akın etti. İlçede cadde ve sokaklar boşalırken, Ölüdeniz Belcekız Plajı en hareketli günlerinden birini yaşadı. Sıcaktan bunalanlar denize girip serinlerken, bronzlaşmak isteyenler güneş kremini sürüp sahilde sereserpe uzandı.
 
Fethiye'de tatil yapan Alman Sabrina Pietsch, yoğun sıcağa rağmen denizin ve güneşin çok güzel olduğunu anlattı. Güneşlenip denize girdiğini anlatan Pietsch, Fethiye'nin tatil cenneti olduğunu söyledi.
 
PLAJDA TÜRKÇE ŞARKI SÖYLEDİ
 
Türkçe Olimpiyatları için Kazakistan'dan Türkiye'ye geldiğini anlatan Aygerim Satıbaldina ise tatil için Fethiye'yi seçtiğini söyledi. Ölüdeniz'i çok beğendiğini belirten Satıbaldina, havanın çok sıcak olduğunu kaydetti. Belcekız Plajı'nda Sezen Aksu'nun 'Karaağaç' şarkısını seslendiren Satıbaldina, plajdaki tatilcilerden büyük alkış aldı. Sahilde bunlar yaşanırken gökyüzünde ise yamaç paraşütü pilotlarının oluşturduğunu renk cümbüşü vardı. 1965 rakımlı Babadağ'ın zirvesinden havalanan yamaç paraşütleri, gün boyu Belcekız Plajı'na iniş yaptı.
 
KEMER'DE BENZER GÖRÜNTÜLER
 
Fethiye sahillerindeki benzer görüntüler, Antalya'nın Kemer İlçesi'nde de yaşandı. Ağırlıklı olarak İskandinav ve Rus uyruklu turistlerin yer aldığı tatil cenneti Kemer'de sıcaklıkla birlikte nem oranının artması tatilcilerin denize akın etmesine neden oldu. Hava sıcaklığının 35, deniz suyu sıcaklığının 26 derece, nem oranının ise yüzde 83 kaydedildiği ilçede, plajlar dolup taştı. Kemer'de bazı tatilciler denizin keyfini çıkarırken bazıları da şezlonglara uzanarak güneşlenmeyi tercih etti. Gün içerisinde tekne turuna çıkan turistler ilçenin doğal güzelliklerini denizden keşfetme imkanı buldu.

DHA