Polise SMS'li teşekkür

Adana Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan, Gezi Parkı protestolarında görev yapan polislere cep telefonuyla mesaj atarak teşekkür etti.

Polise SMSli teşekkür
14 Haziran 2013 Cuma 15:57 tarihinde eklendi.
Taksim Gezi Parkı'ndaki düzenlemeye karşı çıkılmasıyla başlayıp, tüm yurda yayılan eylemler nedeniyle, Adana polisi de yaklaşık 18 gündür fazla mesai yapmak zorunda kaldı. Alınan tedbirler nedeniyle günde 4 saat dinlenme fırsatı bulan polislerin, yoğun tempo yüzünden aileleriyle bir araya gelemediğini düşünen Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan, Adana'da görev yapan 7 bin 500 polise cep telefonuyla teşekkür mesajı attı. Emniyet Müdürü Gürkan, mesajında şöyle dedi:
 
"Son günlerde yaşanan olaylar nedeniyle fedakarca görev yaptığınızın farkındayım. Bu kritik günleri el birliği ile aşacağımıza inancım tamdır. Sağduyulu yaklaşımlarınız ve sabrınız için sizlere ve zorlu süreçte sizlere destek veren ailelerinize teşekkür ederim. Ahmet Zeki Gürkan İl Emniyet Müdürü."
 
Aldıkları mesaj ile yorgunluğunu unuttuğunu dile getiren bazı polisler ise Emniyet Müdürü'ne teşekkür ile karşılık verdi. Meslek hayatı boyunca ilk defa böyle bir mesaj aldığını dile getiren bir polis memuru, Emniyet Müdürü Gürkan'a şöyle yanıt verdi: 
 
"Sayın Müdürüm, 19 yıllık polis memuruyum. Bunca yıllık meslek hayatımda birçok zorlu görevde bulundum. Ama bu güne kadar ilk defa böyle bir mesaj aldım. Bu mesaj, bütün yorgunluğumun sona ermesini sağladı. 3 yaşında bir kızım var, her gün telefon açıp 'Baba bu gün eve gelecek misin?' diye soruyor, ancak gittiğimde uyuduğu için göremiyordu. Görev bitince sizden gelen mesajı aileme de okuyacağım."