Polisten öğrencilere giysi yardımı

Kahramanmaraş Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik (TDP) Büro Amirliği’nin başlattığı 'Polis Yanımda Okul Yolunda' projesi çerçevesinde 21 öğrenciye kışlık bot ve mont yardımında bulunuldu.

Polisten öğrencilere giysi yardımı
20 Şubat 2014 Perşembe 16:06 tarihinde eklendi.

İlçe Emniyet Müdürlüğü, Elbistan Milli Eğitim Müdürlüğü ve Elbistan Ticaret ve Sanayi Odası’nın da desteği ile okul-veli-öğrenci bağının güçlenmesi ve polis ile olan iletişimin artması amacıyla ‘Polis Yanımda Okul Yolunda’ isimli projeyi hayata geçirdi. Devamsızlıkları bulunan ve maddi durumları iyi olmayan çocukların başta okul ihtiyaçları olmak üzere kıyafet ve ayakkabı yardımlarıyla, diğer öğrenciler gibi geleceğe umutla bakmalarını sağlayıp, suç ve suça yönelmelerini önlemeyi amaçlayan proje Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği personelleri tarafından yürütülüyor. TDP ekipleri, Ocak ayından beri yürütülen proje çerçevesinde ilkokul ve ortaokul çağında, devam sorunu olan ve herhangi bir yardım almayan ihtiyaç sahibi öğrencileri okula kazandırmak ve bu öğrencilerin suça karışmalarını engellemek amaçlıyor.

    TDP Büro Amirliği personelleri, proje çerçevesinde okula devamsızlık yapan öğrenciler ve öğrencilerin aileleriyle birebir iletişime geçerek, okullarda verilen eğitim ve öğretimin önemi ve sokaklarda başlarına gelebilecek olumsuz durumlar hakkında bilgiler aktardı. Öğrencilerin ailelerinden izin alınarak İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde misafir edilen 6-12 yaş aralığındaki öğrencilere eğitimlerini aksatmamak sözü alınarak 21 öğrenciye 2 adet okul üniforması, 15 adet mont ve 16 adet bot hediye edildi.

    Proje ile okul-öğrenci-veli bağının güçlenmesi ve polis ile olan iletişimin artması ayrıca öğrencilerin suça karışma riskinin azalması beklenirken, polis amcalarının ve ablalarının kendileri için aldığı kıyafetleri heyecanla giyen öğrenciler ise bu anlamlı davranıştan dolayı başta İlçe Emniyet Müdürü Barış Murat Başol olmak üzere tüm emniyet personeline ve katkısı bulunan herkese teşekkür etti.


CİHAN