"Porto ya da Malaga çıksın"

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal Şampiyonlar Ligi'nde Çeyrek final kurasında Porto ve Malaga takımlarının çıkması halinde çok sevineceğini söyledi.

Porto ya da Malaga çıksın
13 Mart 2013 Çarşamba 22:28 tarihinde eklendi.

 

 
Galatasaraylı İşadamları Derneği'nin gecesine katılan Ünal Aysal, "Son 8 takım arasında çok güçlü takımlar var. Galatasaray bunlardan biri. Avrupa'nın en iyi 10 takımı arasına girdi. Bundan sonraki kurada, Fransa takımı çıkarsa sevinirim. Porto ve Malaga'da çıkarsa sevinirim. Kuzeyde şansımızı denemiştik, şimdi birazda Akdeniz ülkesi olsun. R. Madrid ve Barcelona aşılması zor bir engel gibi gözüksede Galatasaray için aşılamayan engel yoktur." diyerek kurada çıkmasını istediği takımlardan bahsetti.
 
Teknik direktör Fatih Terim'inde katıldığı gecede Ünal Aysal ayrıca, Shalke 04 karşısında alınan 3-2'lik galibiyete de değinerek, "Dünkü maç bizi çok mutlu etti. Ancak bu ne ilk ne de sonuncu olacak devamı gelecek. Geçmişi tekrar yaşamak bizim alışkanlığımız oldu." dedi.
 
'FİKRET ORMAN BENİM ARKADAŞIM'
 
Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, bir basın mensubunun Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman'ın 'Galatasaray'ı ve camiasını tebrik ederim. Ben de oturdum maçı keyifle izledim' açıklamasını hatırlatması üzerine "Fikret benim yakın arkadaşım. Zaten kendisinden başka bir açıklama beklemezdim. Yurt dışında Türk takımları arasında rekabet olmaz. Hem taraftar olarak hem de kulüpler olarak birbirimizi desteklememiz lazım. Aykut Kocaman'ın da böyle bir açıklaması olmuş kendisine iyi bir profesyonel olarak bu konuya destek verdiği için teşekkür ediyorum." diye konuştu.
 
'GALATASARAY ARTIK KIRILGAN DEĞİL'
 
Öte yandan Aysal kürsüde yaptığı ikinci konuşmada ise, Galatasaray için yapılan mali ve sosyal yapı eleştirilerine cevap vererek, "Galatasaray'ın sosyal yapısı, finansal yapısı artık kırılgan değildir. Bu böyle bilinmelidir. Taraftarlar ve işadamları yanımızda olduğu sürece biz kurumsallaşarak büyümeye devam edeceğiz." diye konuştu.

CİHAN