Propolis Kullanımı ile Sağlıkla Yaşayın!

Propolis arıların ağaçlar üzerindeki tomurcuklardan, ağaçların kabuklarından toplamış oldukları ve kendi tükürük salgıları ile zengin kıldıkları doğal bir maddedir.

Propolis Kullanımı ile Sağlıkla Yaşayın!
28 Temmuz 2021 Çarşamba 09:29 tarihinde eklendi.

Propolis arıların ağaçlar üzerindeki tomurcuklardan, ağaçların kabuklarından toplamış oldukları ve kendi tükürük salgıları ile zengin kıldıkları doğal bir maddedir. Bu madde aslen ağaçlardan toplanan bir maddedir ancak arılar kendi salgıları ile bu maddeyi zengin bir hale getirirler ve bu maddeyi bal peteklerini temizlemek amacı ile toplarlar. İçerisinde birçok vitamin ve mineral çeşidi bulunmaktadır.
 

İçeriğindeki takviyelerin zenginliği sebebi ile güçlü bir antioksidan yapısı da vardır. Tüketimi konusuna bakıldığında direk arıların peteklerinden alındığında herhangi bir işleme tabi tutulmaksızın tüketilmesi pek de mümkün değildir. Tüketilmesi için bazı işlemlerden geçirilmelidir. Bu işlemler maddenin doğal yapısını bozmayacak olan işlemlerdir. Ayrıca bu maddenin ne kadar tüketileceği hekimlerin ön görüsü ışığında belirlenmelidir.
 

Doğallığın Kendisi Propolis
 

Doğal ürünlerden en doğalı diyebileceğimiz propolis maddesinin birçok faydası bulunmaktadır. En önemli faydası bağışıklık üzerindeki etkisidir. Özellikle grip ve soğuk algınlığı gibi genellikle kış aylarında ortaya çıkan hastalıklara karşı bir bağışıklık duvarı oluşturur diyebiliriz. Diğer bir en önemli özelliği de antibiyotik görevi görmesidir. Enfeksiyonlara ve iltihaplara karşı güçlü bir antibiyotiktir. Sizler de sağlık dostu olan bu ürüne https://www.mindivan.com.tr/kategori/propolis sitesinden ulaşabilirsiniz.